Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Plýtvání penězi? Ministerstvo chce pro pár úředníků luxusní vilu

Ministerstvo spravedlnosti České republiky
Ministerstvo spravedlnosti České republiky
Foto: Jana Maxová / EuroZprávy.cz / MoneyMAG.cz

Pro pár úředníků vila za desítky milionů korun v jedné z nejluxusnějších pražských čtvrtí.. Takový byl nápad ministerstva spravedlnosti, když hledalo místo, kde by vybudovalo monitorovací centrum elektronických náramků pro odsouzené.

Kvůli hádkám o nemovitost s pražským magistrátem je ale tento záměr odložen. Zatím.

V okolí vyhlédnuté vily v pražských Střešovicích jsou hlavně rezidence velvyslanců a nedaleko odsud bydlel třeba i bývalý prezident Václav Havel.

A teď chybělo málo a vyrostly tam kanceláře pro necelé dvě desítky úředníků. Právě v luxusní vile totiž chtělo ministerstvo spravedlnosti vybudovat monitorovací centrum elektronických náramků pro vězně a další lidi pod dohledem. Bývalý šéf resortu ale nad tímto nápadem kroutí hlavou.

"Dům, který stojí 80 milionů, má být za 20 milionů vybaven a má sloužit 20 úředníkům. To je naprosto absurdní případ," míní bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil.

Resort spravedlnosti se ale brání - pro bezpečnostní technologii prý potřebuje střežený prostor, kde se pohybuje málo lidí. A luxusní vila ve Střešovicích je prý v tomto ohledu úplně ideální.

Podle portálu ceskajustice.cz ale plán resortu zhatilo to, že se s ním o vilu soudí magistrát hlavního města Prahy. Ministerstvo spravedlnosti přitom má celou řadu nevyužitých objektů, například justiční budova v Legerově ulici je stále prázdná. Tam by dvacet úředníků mohlo klidně sedět.

V této chvíli to ale vypadá, že monitorovací centrum, které by mělo fungovat od příštího roku, bude přímo v hlavní v budově ministerstva. Minimálně tedy do doby, než soudy rozhodnou, kdo má nárok na střešovickou vilu.

Témata:  CZK Ministerstvo spravedlnosti

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 12:35

Kdo investuje v Česku do kryptoměn?

Podle výzkumu globální platformy pro sběr dat statista.com uvedlo v roce 2022 vlastnictví některé digitální měny 13 % Čechů. V roce 2021, kdy nejznámější kryptoměna bitcoin dosahovala jedněch ze svých nejvýznamnějších maxim, činil podíl kryptoměnových investorů dokonce 15 %. Data také ukazují, že majitelé kryptoměn v Česku se zajímají o technologie a mají zájem na řešení inflace nebo nedostupného bydlení.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy