Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Osvědčení „Bezpečný podnik“ získalo dalších deset firem

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Cliqjobs.com

Dalších deset společností získalo v Opavě osvědčení „Bezpečný podnik“. Dvě z těchto firem, Metrostav a.s. se sídlem v Praze a MP Krásno, a.s. se sídlem ve Valašském Meziříčí, získaly ocenění již pošesté, informuje MPSV.

Zástupcům společností předal osvědčení ředitel odboru služeb trhu práce MPSV Jiří Vaňásek a generální inspektor Státního úřadu inspekce práce Rudolf Hahn. Cílem programu „Bezpečný podnik“ je zvýšit u právnických i podnikajících fyzických osob úroveň bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, docílit tak současně vyšší úrovně kultury práce a pracovní pohody a vytvořit podmínky pro zavedení a uplatňování integrovaného systému řízení. Splnění požadavků programu „Bezpečný podnik“ je praktickým naplněním zásady dát při řízení právního subjektu stejnou prioritu jak ekonomickým hlediskům, tak i bezpečnosti práce, ochraně zdraví a ochraně životního prostředí.

V České republice se v současnosti prokazuje platným osvědčením 80 společností. Ty přispívají zavedením a důsledným uplatňováním systémového pojetí řízení bezpečnosti práce na všech úrovních ke snižování pracovní úrazovosti a nemocnosti zaměstnanců na minimum.

K datu 12. 5. 2015 získaly osvědčení „Bezpečný podnik“ tyto společnosti:

SENCO Příbram spol. s r.o.

ENERGETIKA TŘINEC, a.s.

MBtech Bohemia s.r.o.

SEDRA-TOOLS s.r.o.

OEZ s.r.o.

Metrostav a.s.

MANN + HUMMEL (CZ) s.r.o.

Pražská teplárenská a.s.

VODÁRNA PLZEŇ a.s.

MP Krásno, a.s.

Odpovědný postoj nejen oceněných, ale i ostatních zapojených společností, je pro budoucnost příslibem potřebných a prospěšných změn v přístupu k prevenci rizik a k ochraně zdraví zaměstnanců. Významně se dotýká také možnosti snižování nákladů a ztrát vznikajících z pracovních úrazů a nemocí z povolání. MPSV a SÚIP proto budou program nadále podporovat.

Témata:  firmy manažeři Ministerstvo práce a sociálních věcí

Související

Aktuálně se děje

23. března 2026 13:03

20. března 2026 12:40

10. března 2026 10:54

Inflace je nejnižší od roku 2016. Drahá ropa kvůli Íránu však může vše změnit

Meziroční míra inflace v ČR vykázala v únoru nejnižší úroveň od října 2016, potvrdil dnes ČSÚ své předběžné údaje. Činila pouze 1,4 procenta. Údaj však pochopitelně ještě nezahrnuje vývoj, která nastal od posledního únorového dne, kdy USA a Izrael podnikly úder na Írán. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Trhy reagují na Blízký východ: zlato a stříbro klesají

Likviditní výprodej tlačí zlato a stříbro dolů, přičemž pokles není důsledkem změny jejich dlouhodobé role, ale snahy investorů získat hotovost. Po měsících nadprůměrného růstu jsou oba drahé kovy náchylné k prudké likvidaci, zejména kvůli makroekonomickému šoku vyvolanému konfliktem na Blízkém východě. Stříbro klesá výrazněji díky vyšší volatilitě a průmyslové expozici. Jakmile odezní nucený prodej, fundamentální faktory, fiskální napětí, de-dolarizace a riziko stagflace, mohou podpořit návrat obou kovů k růstu.