Chcete-li koupit Sazku, musíte si do pátku vyzvednout dokumentaci

Potenciální zájemci o loterijní společnost Sazka mají poslední týden k vyzvednutí si základní dokumentace. Termín vyprší v pátek.

660
reklama

Insolvenční správce Sazky Josef Cupka vyhlásil výběrové řízení na prodej zadlužené loterijní společnosti v pátek 19. srpna, Sazku správce prodá jako celek jednou smlouvou.
 
Zájemci v první fázi stačí požádat advokátní kancelář HKDW Legal o poskytnutí základní dokumentace, a to nejpozději 21. den od vyhlášení výběrového řízení. Podle dobře informovaného zdroje Mediafaxu si tuto dokumentaci během prvních dvou týdnů vyzvedlo více než 15 subjektů.
 
Nejpozději do pěti týdnů od vyhlášení výběrového řízení pak musejí insolvenčnímu správci předložit závaznou nabídku včetně podpisu kupní smlouvy. Nabídnutá kupní cena musí být v okamžiku předložení nabídky složena v plné výši na pro tyto účely speciálně určeném vázaném bankovním účtu. Vítěz výběrového řízení by měl být známý ke konci září.
 
Zájemci o Sazku budou muset v rámci výběrového řízení složit předem jistinu ve výši půl miliardy korun. "Podmínky výběrového řízení jsou zcela transparentní a neobsahují žádná zásadní omezení nad rámec insolvenčního zákona, která by mohla eliminovat jakékoli potenciální zájemce o Sazku. Do výběrového řízení se tak mohou přihlásit všichni seriózní zájemci jak z České republiky, tak i ze zahraničí. Sazku získá ten, kdo nabídne nejvyšší cenu. Žádné jiné kritérium nebude posuzováno," uvedla už dříve mluvčí Sazky Lenka Tichá.
 
Proti podmínkám výběrového řízení ostře vystupuje skupina Penta, která má za to, že jsou zcela nestandardní. Penta spolu se skupinou E-invest tento týden vyzvaly členy věřitelského výboru Sazky, aby takto postavený prodej podniku zastavili.
 
Sazka je v konkurzu od 30. května. Tento způsob řešení úpadku prosazovaly na schůzi věřitelů skupiny KKCG a PPF. Ty měly většinu poté, co soud zamítl pohledávky, které nebyly přezkoumány. Sazka čelila insolvenčnímu řízení od 17. ledna 2011, do úpadku ji soud kvůli mnohamiliardovým dluhům poslal 29. března. Do řízení se Sazkou soudu přihlásilo své pohledávky přes 2000 věřitelů.

Témata: sazka

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky