Žebříček nejvlivnějších lidí světa: Tito na předních místech nejsou

O tom, že Vladimir Putin je jeden z nejvlivnějších mužů světa se mluví pořád. V anketě čtenářů amerického časopisu Time zvítězil ale jen těsně před jihokorejskou rapperkou CL. Třetí pak byla zpěvačka Lady Gaga. Americký prezident Barrack Obama byl až ve druhé desítce.

Ilustrační fotografie
reklama

Tento žebříček je hodně zajímavý. Čtenáři amerického časopisu Time volili nejvlivnější lidi světa. A ten dopadl poměrně překvapivě. Vítěz možná až tak překvapivý není - je to Vladimir Putin. Druhá je však rapperka CL z dívčí kapely 2NE1.

I na dalších místech jsou lidé ze šoubyznysu. Třetí skončila Lady Gaga, čtvrtá Rihanna a pátá Taylor Swift. Lidé z veřejného života se musí dívat na celebrity z povzdálí, až sedmý je Dalajláma, osmá pak je držitelka Nobelovy ceny míru z roku 2014 Malála Júsufzajová. První desítku čtenářské ankety pak uzavírá papež František.

Seznam nejvlivnějších lidí světa ZDE.

Do top 10 se vůbec nedostal například Barack Obama, ten je podle čtenářů časopisu Time až jedenáctým nejvlivnějším člověkem na světě. Těsně za ním je pak jeho manželka Michelle.

Co se týká pak dalších politiků, tak čínský prezident Xi Jinping (také Si Ťin-pching) je 22., Bašar Assad 23., Angela Merkelová 25., severokorejský diktátor Kim Čong-un 29. a kubánský vůdce Raúl Castro uzavírá první třicítku.

Časopis Time každoročně vydává ještě redakční žebříček nejvlivnějších lidí světa, i když je možné, že na čelních pozicích Vladimir Putin také bude. A ten dost možná bude zcela odlišný od toho čtenářského. Pro letošní rok vyjde ve čtvrtek.

Témata: lidé
Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky