Za Opencard obviněn šéf informatiků České televize

Protikorupční policie včera podle zjištění Práva obvinila kvůli předraženému a téměř miliardovému projektu Opencard bývalého ředitele odboru informatiky na pražském magistrátu Ivana Seyčka. Informace přineslo středeční vydání Práva.

Diskuse: 0

660
reklama

Na obvinění někdejšího vysoce postaveného zaměstnance upozornila Česká televize (ČT), podle které jej policie stíhá pro trestné činy porušování povinnosti při správě cizího majetku a porušování závazných pravidel hospodářského styku.
 
Přitom právě do ČT Seyček po loňském odchodu z magistrátu zamířil a od 1. června tam pracuje v obdobné funkci jako na pražské radnici - šéfuje informačním technologiím.
 
Právě na Seyčkovu hlavu se po jeho odchodu snesla z vedení magistrátu největší kritika kvůli problémům s multifunkční kartou opencard. Byl to jeho odbor, kdo projekt v minulosti rozjel.
 
Jenže u obvinění Seyčka se policie v kauze Opencard nezastavila. Ještě tento týden mají detektivové z protikorupčního útvaru podle informací Práva zahájit stíhání dalších tří lidí, kteří měli s projektem co dočinění, s největší pravděpodobností všichni pracovali nebo ještě jsou zaměstnanci pražského magistrátu.

Loading...
Témata: opencard

Diskuze: Za Opencard obviněn šéf informatiků České televize

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky