Snížili USA rating! Dnes šéf Standard & Poor's končí

Prezident ratingové agentury Standard & Poor's Deven Sharma odstoupí jen několik týdnů poté, co agentura snížila nejvyšší úvěrové hodnocení Spojených států amerických. Informoval o tom v úterý zpravodajský server BBC.

660
reklama

Sharmu ve funkci nahradí dosavadní provozní ředitel Citibank Dougles Peterson, a to s platností od 12. září.

Rozšířily se spekulace o tom, zda neexistuje spojitost mezi odstoupením Sharmy a snížením ratingu USA. Někteří vládní činitelé začali zpochybňovat postupy, věrohodnost a kompetentnost agentury. Standard & Poor's je totiž v poslední době pod palbou kritiky amerických zákonodárců, trhů i amerického ministerstva financí právě za to, že agentura Standard & Poor's snížila začátkem srpna Spojeným státům americkým poprvé v jejich historii špičkový úvěrový rating AAA na AA+.
 
S&P ale podle serveru BBC neuvedla, zda odstoupení Sharmy se snížením ratingu USA souvisí. "S&P bude i nadále udělovat ratingy, které jsou srovnatelné s výhledem do budoucna a budou transparentní," uvedla firma ve svém prohlášení.
 
Podle S&P se Sharma rozhodl hledat si nové příležitosti. "Deven nám pomáhal s tvorbou rychle rostoucích segmentů a byl připravený na nové výzvy," píše se dále v prohlášení agentury. "Proto jsme začali s hledáním nového šéfa pro S & P," dodala S&P.

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky