Komunistka popisuje, jak se žije v bytech miliardáře Bakaly: Plísně, alergie, vypadané rámy oken

Firma RPG Byty, kterou z poloviny vlastní český miliardář Zdeněk Bakala, je největším soukromým poskytovatelem nájemního bydlení u nás. Jen v Moravskoslezském kraji spravuje zhruba 44 tisíc bývalých bytů těžební společnosti OKD, jejich stav je však údajně pod hranicí únosnosti a zaráží i mnohé politiky. Místopředsedkyně KSČM Miloslava Vostrá doufá, že Bakala časem pochopí, že do podnikání je třeba také něco zainvestovat.

Diskuse: 0

Ilustrační fotografie
reklama

"Byty RPG, které patří miliardáři Zdeňku Bakalovi, jsou ve stavu, kdy rekonstrukce je nezbytně nutná. Plíseň, opadající omítka, absolutně nezdravé prostředí pro děti a lidi náchylné na alergie.

Takový je stav luxusu pro občany v podání bytů, které měly být pro lidi přínosem. Pronájem za třípokojový byt činí zhruba 5 600 Kč. Každý z nájemníků má pouze dvě možnosti: buď si byt opraví za vlastní peníze nebo se odstěhuje.

Lidé vymýšlejí, jak si pomoci. Někdo byt pravidelně maluje, jiný jej obloží dřevem, jenže plíseň je velmi agresivní a nájemníci pomalu zjišťují, že dovede prorůstat i dřevem.

V těchto bytech bydlí lidé přes dvacet let. Situace, která by se měla lepšit, se naopak zhoršuje. RPG z bytů profituje, ale absolutně i několik let nereaguje na žádosti rodin, kterým třeba vypadávají rámy oken, a lidé se bojí o život dětí či vnuků.

K tomu všemu patří ještě stížnosti na neupravené společné prostory, vodu ve sklepě, špatně uzavíratelné domy. Bývalý bytový fond převzala společnost RPG v roce 2006. Zrekonstruovány byly však pouze některé byty.

Nezbývá, než doufat, že tato hrozivá situace občanů bude vyřešena a miliardář Bakala pochopí, že do podnikání se musí i investovat," píše ve zprávě serveru EuroZprávy.cz místopředsedkyně KSČM Miloslava Vostrá.

Loading...

Diskuze: Komunistka popisuje, jak se žije v bytech miliardáře Bakaly: Plísně, alergie, vypadané rámy oken

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky