Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

John varuje: Pokud přijmeme euro, nastane peklo. Ani 40 tisíc policistů stačit nebude

John varuje: Pokud přijmeme euro, nastane peklo. Ani 40 tisíc policistů stačit nebude

Foto: TV Barrandov

Bývalý ministr vnitra za Věci veřejné Radek John se obává budoucnosti země, pokud Česká republika přijme jednotnou evropskou měnu.

„Jsem rád, že mi teď všichni dávají za pravdu, že 40 tisíc policistů je tak akorát. I když se tenkrát všichni křižovali," uvedl John v Otázkách Václava Moravce. Obává se ale, že sani tohle číslo nemusí stačit.

„Pokud tato eurohujerská vláda přijme euro, tak po vlně zdražení přijde takové peklo, že ani 40 tisíc policistů stačit nebude," řekl bývalý ministr s tím, že vypuknou bouřlivé sociální nepokoje. „Lidi už teď mají málo peněz, a bude to ještě horší," varuje bývalý novinář.

„Přijetí eura by tak byl velký problém i pro ministerstvo vnitra. Policie sice nemá sloužit k tlumení sociálních konfliktů, ale kdo je pak bude tedy tlumit, to vážně netuším," popisuje černou budoucnost Radek John.

Témata:  EUR Radek John

Související

Aktuálně se děje

27. ledna 2026 11:51

14. ledna 2026 11:40

Byt za miliony, ve kterém se sotva otočíte. Nový trend pražského bydlení

Nové byty v Praze se dlouhodobě zmenšují a developerský trh se stále více orientuje na investiční jednotky. Podle realitního makléře Jakuba Kalába se v praxi objevují i novostavby s jednotkami o velikosti pouhých 16 metrů čtverečních s cenovkou v řádu několika milionů korun. Také data Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR Praha) poukazují na nový trend – průměrná velikost bytů v nabídce klesá, zatímco ceny dále rostou.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

Zlato, stříbro i bitcoin padají: Trumpův vybraný šéf Fedu slibuje zázraky na počkání

Proč padá zlato, stříbro i bitcoin? Fundamentálně proto, že Kevin Warsh, vybraný prezidentem USA Donaldem Trumpem do čela americké centrální banky, má plány, jak ozdravit dolar natolik, že by byl dlouhodobě udržitelný coby nakonec dokonce deflační měna. Takže tím by z velké části odpadla nutnost investovat do jiných deflačních aktiv, jako je právě zlato, stříbro či bitcoin.