Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ušetřete při nákupu dětských bot. Zde jsou rady odborníků

Ušetřete při nákupu dětských bot. Zde jsou rady odborníků

Foto: Pixmac

Dítěti roste nožička takovou rychlostí, že nestačíte nakupovat nové boty? Pozor, možná děláte chyby, které vás ve výsledku mohou stát zbytečně tisíce korun. Zásadní je nepodlehnout tlaku obchodníků, vaší ratolesti stačí jeden pár kvalitních bot, nemusí mít patery či desatery, radí odborníci z obuvnického průmyslu.

Většinu sportovních činností na rekreační úrovni zvládne dítě v jednom typu obuvi, ideálně v teniskách. Není nutné vycházet vstříc nabídkám sportovních značek a kupovat dítěti botu na tenis, jinou botu na běhání a další botu na jízdu na kole. Dítěti to činnost nijak neusnadní.

„Speciální boty pořizujte jen ve chvíli, kdy se vaše ratolest věnuje, a to intenzívně, určitému druhu sportu. Pokud hraje fotbal a má každý den trénink, potom se neobejde bez kopaček na trávník, popřípadě boty na umělou trávu či do sálu. Jinak je to zcela zbytečné," uvedla Jolana Němcová ze společnosti Prestige.

Rozumné je podle odborníků koupit kvalitní obuv, kterou bude možné použít na co nejvíce typů aktivit. Měla by mít kvalitní podešev, být prodyšná, ale zároveň nepromokavá.

„U dětí bych navíc doporučovala poohlédnout se po botě bez tkaniček, tedy se suchými zipy. Jednak se snadněji a rychleji zouvá a jednak se výrazně sníží riziko úrazu kvůli špatně zavázaným tkaničkám," dodala Němcová. Takové boty jsou pro dítě v rámci celého roku, na tábor, prázdniny k babičce nebo do školy. Zároveň kvalitní obuv do jisté míry nahradí i gumáky, které jsou pro několikahodinové nošení nevhodné.

Témata:  děti

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

18. listopadu 2024 10:44

Předpověď počasí na noc a úterý 19. listopadu

Přes naše území přejde od západu frontální systém, v noci teplá fronta a večer postupně fronta studená, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

EUR

Špatná zpráva pro euro. Rostoucí ekonomické rozdíly mezi zeměmi ohrožují budoucnost eurozóny

Ekonomické rozdíly mezi zeměmi eurozóny se od jejího vzniku trendově stále zvětšují, a zvláště výrazně potom od roku 2019. Jednotná měna je přitom pro příslušnou měnovou unii přínosná jen tehdy, pokud jsou uvedené rozdíly dostatečně malé a ideálně pokud se jednotlivé země takové unie makroekonomicky sbližují. To právě ovšem není případ eurozóny, jak ve své nové studii dokumentují ekonomové Moritz Pfeifer a Gunther Schnabl z Institutu hospodářské politiky Lipské univerzity.