Ušetřete při nákupu dětských bot. Zde jsou rady odborníků

Dítěti roste nožička takovou rychlostí, že nestačíte nakupovat nové boty? Pozor, možná děláte chyby, které vás ve výsledku mohou stát zbytečně tisíce korun. Zásadní je nepodlehnout tlaku obchodníků, vaší ratolesti stačí jeden pár kvalitních bot, nemusí mít patery či desatery, radí odborníci z obuvnického průmyslu.

660

Většinu sportovních činností na rekreační úrovni zvládne dítě v jednom typu obuvi, ideálně v teniskách. Není nutné vycházet vstříc nabídkám sportovních značek a kupovat dítěti botu na tenis, jinou botu na běhání a další botu na jízdu na kole. Dítěti to činnost nijak neusnadní.

„Speciální boty pořizujte jen ve chvíli, kdy se vaše ratolest věnuje, a to intenzívně, určitému druhu sportu. Pokud hraje fotbal a má každý den trénink, potom se neobejde bez kopaček na trávník, popřípadě boty na umělou trávu či do sálu. Jinak je to zcela zbytečné," uvedla Jolana Němcová ze společnosti Prestige.

Rozumné je podle odborníků koupit kvalitní obuv, kterou bude možné použít na co nejvíce typů aktivit. Měla by mít kvalitní podešev, být prodyšná, ale zároveň nepromokavá.

„U dětí bych navíc doporučovala poohlédnout se po botě bez tkaniček, tedy se suchými zipy. Jednak se snadněji a rychleji zouvá a jednak se výrazně sníží riziko úrazu kvůli špatně zavázaným tkaničkám," dodala Němcová. Takové boty jsou pro dítě v rámci celého roku, na tábor, prázdniny k babičce nebo do školy. Zároveň kvalitní obuv do jisté míry nahradí i gumáky, které jsou pro několikahodinové nošení nevhodné.

Témata: děti

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky