Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Šokující: Životní minimum stačí jen k smrti hlady!

Šokující: Životní minimum stačí jen k smrti hlady!

Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

Životní minimum je dobré jen k jedné věci - ke smrti hlady. To si myslí lidovecký místopředseda Jan Bartošek. Ten zkritizoval ODS za nápad, že by se mohly začít exekuovat i dávky životního minima.

V médiích se objevila zpráva, že chce ODS prosadit do koaliční smlouvy možnost exekuce těchto dávek. Motivem k tomu je snaha omezit zneužívání peněz na drogy, alkohol a podobně. Bartošek tento nápad ostře zkritizoval.

V minulosti působil jako sociální pracovník v terénu a měl tak možnost nahlédnout do života sociálně nejslabších. "Tyto lidi nepřiměje ke změně chování žádná hrozba exekutorem – jen se prostě začnou živit ilegálně. Navíc to postihne i desítky tisíc nevinných seniorů, kteří již dnes trpí exekucemi bud´díky tomu, že ubytovali své zadlužené děti, nebo že podlehli podvodníkům na předváděcích akcích. Já bych si tyto staré lidi nikdy na svědomí nevzal. Navíc – životní minimum je dnes pro jednotlivce 3 410 Kč měsíčně, pro nezaopatřené dítě do šesti let pak 1 740 korun. Tato částka je spolehlivě dobrá jen k jedné věci – ke smrti hlady," uvedl.

ODS již slovy poslankyně ODS Lenky Kohoutové ale odmítla, že by podobný nápad na exekuce dávek životního minima prosazovala.

Témata:  vláda životní úroveň

Aktuálně se děje

13. června 2024 13:35

12. června 2024 11:13

12. června 2024 10:38

Léto je zátěž pro laky karoserií, zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku

Pravidelné mytí karoserie je nejenom vizitkou majitele, ale také důležitým nástrojem péče o automobil. Letní měsíce navíc mohou být pro laky karoserií problém a takzvaně zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku. V tomto období je tedy třeba mýt vůz častěji a operativněji. Jak vybrat správnou automyčku? Každý typ má své výhody a nevýhody. Na co si dát také pozor?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

Vláda chce do vesmíru poslat českého astronauta, za 1,5 miliardy korun. Přitom říká, že veřejné finance jsou v rozvratu

Téměř po půl století Česko zřejmě vyšle do vesmíru svého člověka. Po Vladimíru Remkovi se má stát druhým Čechem v kosmu armádní stíhací pilot Aleš Svoboda. Nabídku na uskutečnění nákladné cesty dostala vláda už minulý rok. Tehdy však odmítla. Podle nynějších slov ministra dopravy Martina Kupky se více než miliardová investice mnohonásobně vrátí.