Neplaťte u zubaře zbytečně! Na co máte ze zákona nárok?

Potřebujete ústa zbavit zubního kamene a váš zubař vás odbude mávnutím ruky a pošle vás k drahé zubní hygienistce? Ozvěte se! Tím, že vás dentista žene ze své ordinace rovnou za hygienistkami navíc porušuje zákon! Upozornil na to server aktuálně.cz

Diskuse: 0

660
reklama

Ze zákona má totiž každý pacient nárok na jedno vyčištění zubního kamene za rok zdarma, jen v rámci preventivních prohlídek. U dětí jsou bezplatná dokonce dvě čištění za rok.

V podstatě jedinou podmínkou je to, abyste byli u dotyčného zubaře zaregistrovaní. "Pacient má právo na odstranění zubního kamene 1x ročně při preventivní prohlídce podle zdravotního řádu bezplatně," podotýká pro server Hana Kadečková, mluvčí Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR.

A přizvukuje i šéf stomatologické komory Pavel Chrz. Podle něj je automatické odeslání pacientů se zubním kamenem k dentálním hygienistkám jednoznačně chybou.

Jedním dechem ovšem dodává, že si tak jako tak nemyslí, že by podobná praxe byla buhvíjak rozšířená. Prý proto, že zubních hygienistek je málo.

A co dělat, pokud se zubař kroutí a zubní kámen odstranit odmítá? Stěžujte si právě u České stomatologické komory. Anebo jen trvejte na svém a stížností jen pohrozte.

Loading...
Témata: zdravotnictví

Diskuze: Neplaťte u zubaře zbytečně! Na co máte ze zákona nárok?

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky