Inspekce musela zavřít večerku, hemžily se tam myši

Inspektoři našli po celé prodejně potravin myší exkrementy, výrobky s prošlým datem spotřeby a další hrůzy. Provozovnu museli zavřít a deratizovat.

660
reklama

Závažné porušení povinností v oblasti hygieny prodeje potravin zaznamenala Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) v maloobchodní provozovně Phu Nguyen se sídlem na adrese Hrabišín 49, 78804 Hrabišín na Zábřežsku.

"Při kontrole dne 9. 1. 2013 zde inspekce zjistila značné množství myších exkrementů na podlaze prodejny a pod prodejními pulty. Myší trus se nacházel i přímo mezi potravinami ve skladu provozovny, kde SZPI zdokumentovala několik druhů zboží se znečistěnými obaly, jednalo se zejména o řepkový a slunečnicový olej," uvedl mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

Dále inspekce na místě zjistila prodej potravin s prošlým datem použitelnosti a porušení dalších povinností provozovatelů potravinářských podniků.

Na základě uvedených zjištění inspekce během kontroly prodejci uložila zákaz užívání prostor a nařídila stáhnout z prodeje celkem 16 druhů potravin.  

Provozovatel následně přivolal specializovanou firmu, která provedla deratizaci prodejny i skladových prostor. Po kontrole splnění uložených opatření inspekce zákaz prodeje uvolnila. S provozovatelem bude zahájeno správní řízení.

Témata: inspekce

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky