Díky Nečasově vládě přijde Česko o 500 miliard, kritizuje Hulínský

Selhání Nečasova kabinetu v podobě ztráty až 500 milionů eur (12,49 miliardy korun) z evropských fondů je podle stínového ministra pro místní rozvoj Petra Hulínského (ČSSD) dalším pomyslným hřebíčkem do rakve vlády. Ta by měla urychleně odejít a umožnit předčasné volby, uvedl Hulinský v úterý.

660

"Informace o tom, že Evropská komise neproplatí Česku 500 milionů eur z operačních programů Doprava a Životní prostředí považuji za potvrzení těch nejhorších obav, které ČSSD ohledně čerpání evropských fondů měla," uvedl k úterní informaci stínový ministr pro místní rozvoj Petr Hulinský ČSSD.

Ten je přesvědčen, že omezení dotací z evropských zdrojů je politickým i personálním selháním vlád Petra Nečase i Mirka Topolánka.

Ministr Dopravy Pavel Dobeš (LIDEM) uvedl, že na základě auditu Evropské komise čeká Operační program Doprava plošná korekce výdajů o 10 procent. "V absolutní hodnotě se jedná o finanční korekci ve výši cca 9,5 miliardy korun," upřesnil Dobeš.

Provedení této plošné korekce je podle něho nutnou podmínkou pro obnovení certifikace, respektive obnovení čerpání prostředků ze zdrojů EU. "V případě, že nedojde k prodlení na straně Evropské komise, prostředky obdržíme již v průběhu tohoto roku. Realizací plošné korekce nedojde ke ztrátě prostředků ze zdrojů EU, tyto prostředky bude možno použít na financování takzvaných náhradních projektů, například na projekty modernizace dílčích úseků dálnice D1," zakončil ministr dopravy.

Témata: Nečas, Petr

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky