Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Gigantické plýtvání ve zdravotnictví!

V úterý se konalo v Ústeckém kraji jednání týkající se rozsahu smluvního zajištění lůžkové zdravotní péče zejména v nemocnicích nezřizovaných Ústeckým krajem, které inicioval Jaroslav Foldyna (ČSSD).

„Jednalo se zejména o nemocnicích Žatec, Rumburk, tyto je třeba definovat jako nedílnou součást sítě lůžkových nemocničních zařízení v kraji,“ uvádí Foldyna na svém facebookovém profilu.

Kraj dle něj nese plnou odpovědnost za kvalitní a dostupnou zdravotní péči. „Toto je nutné akcentovat zejména v oblasti Šluknovského výběžku a k Rumburské městské nemocnici, která zajišťuje toto v oblasti, kde žije cca 55 tisíc obyvatel a je od Děčína geologicky oddělená, což vytváří problém dostupnosti,“ uvádí. V podobném postavení se dále nachází nemocnice v Žatci.

Dříve již byla zrušena nemocnice ve Varnsdorfu, což připomínají někteří diskutující. Její zrušení však považuje Foldyna za neschopnost vedení města, které nedokázalo věci reálně řešit. Jiní se však radují nad tím, že si „někdo uvědomil, že nemocnice v Rumburku je potřeba.“

Jeden z komentářů se však věnuje základu problému – odtékajícím miliardám bokem. „Problém je jeden, ovšem veliký. Gigantické plýtvání ve zdravotnictví. To, že si farmaceutické firmy hromadně podplácejí lékaře, je dnes již normálka. Pak se stane záhada, že je potřeba zrušit nebo omezit nemocnici,“ uvádí.

Témata:  zdravotnictví

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 12:35

22. dubna 2024 20:08

17. dubna 2024 12:14

Za dobu našeho členství v EU vzrostlo bohatství průměrného Čecha o více než 40 procent

Od vstupu do Evropské unie (EU) nám vzrostl reálný HDP v přepočtu na obyvatele o více než 40 %, a to z 480 tisíc korun v roce 2004 na 675 tisíc korun v roce 2023. Průměrná spotřeba domácností vzrostla o 22 %, tedy z 248,5 tisíce korun v roce 2004 na 302 tisíc korun v roce 2023. Pokud by Česko nebylo součástí EU, dařilo by se nám ekonomicky hůře. HDP v přepočtu na obyvatele za loňský rok by bylo o pětinu nižší (o 130 tisíc korun) a spotřeba domácností by se snížila o třetinu (o 100 tisíc korun).

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Neberte si hypotéky. Brzo dostanete dotaci. Alespoň za to už bojují lobbisté

Komentář Vladimíra Pikory: Dnešní doba je plná nálepkování. Na každého se něco najde. Kdekdo je např. populista, ačkoli argumenty pro takové označení jsou obvykle na vodě. Podle mě je nálepkování falešné. Mnohdy je jen politicky motivované. Skutečný populismus je jinde. Příkladem klasického populismu, který se za populismus překvapivě neoznačuje, je návrh některých výrobců stavebního materiálu, developerů, a dokonce i bank na dotace hypoték.