Gigantické plýtvání ve zdravotnictví!

V úterý se konalo v Ústeckém kraji jednání týkající se rozsahu smluvního zajištění lůžkové zdravotní péče zejména v nemocnicích nezřizovaných Ústeckým krajem, které inicioval Jaroslav Foldyna (ČSSD).

„Jednalo se zejména o nemocnicích Žatec, Rumburk, tyto je třeba definovat jako nedílnou součást sítě lůžkových nemocničních zařízení v kraji,“ uvádí Foldyna na svém facebookovém profilu.

Kraj dle něj nese plnou odpovědnost za kvalitní a dostupnou zdravotní péči. „Toto je nutné akcentovat zejména v oblasti Šluknovského výběžku a k Rumburské městské nemocnici, která zajišťuje toto v oblasti, kde žije cca 55 tisíc obyvatel a je od Děčína geologicky oddělená, což vytváří problém dostupnosti,“ uvádí. V podobném postavení se dále nachází nemocnice v Žatci.

Dříve již byla zrušena nemocnice ve Varnsdorfu, což připomínají někteří diskutující. Její zrušení však považuje Foldyna za neschopnost vedení města, které nedokázalo věci reálně řešit. Jiní se však radují nad tím, že si „někdo uvědomil, že nemocnice v Rumburku je potřeba.“

Jeden z komentářů se však věnuje základu problému – odtékajícím miliardám bokem. „Problém je jeden, ovšem veliký. Gigantické plýtvání ve zdravotnictví. To, že si farmaceutické firmy hromadně podplácejí lékaře, je dnes již normálka. Pak se stane záhada, že je potřeba zrušit nebo omezit nemocnici,“ uvádí.

Témata: zdravotnictví

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky