Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Dostavba Temelína! Favoritem na partnera ČEZu je Francouzská EdF

Dostavba Temelína! Favoritem na partnera ČEZu je Francouzská EdF

Foto: Radek Sycha, MoneyMAG.cz

Favoritem tendru na partnera ČEZ při dostavbě JE Temelín je francouzská energetická společnost Eléctricité de France (EdF). Píše to v pátek ekonomický deník E15.

Oficiální komentáře Francouzů jsou zatím zdrženlivé. "Je to nová informace," uvedl pro deník francouzský velvyslanec v ČR Pierre Lévy.

E15 uvádí, že podle generálního ředitele ČEZu Daniela Beneše by partnerem českého energetického gigantu měla být spíš energetická společnost než technologická. Těmto kritériím právě dobře vyhovuje EdF.

Témata:  Temelín

Související

Aktuálně se děje

29. května 2025 12:20

20. května 2025 12:26

Potraviny v Česku zdraží víc, než kdokoliv čekal

Růst cen v zemědělství letos v dubnu vykázal úroveň 15,2 procenta v meziročním srovnání. To je nejvýraznější nárůst od února 2023, tedy za více než dva roky. Poprvé po více než dvou letech se rovněž jedná o růst dvouciferný. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

Senioři táhnou ekonomiku, zatímco mladí zůstávají ve školách

Český trh práce se tiše, ale zásadně přepisuje. Zatímco ještě v 90. letech bylo běžné, že lidé končili kariéru krátce po šedesátce a dvacetiletí už měli první zaměstnání, dnes se tyto role obracejí. Mladí zůstávají déle ve vzdělávacím systému, pracovní zkušenosti odkládají. Naopak senioři v důchodovém věku často zůstávají ekonomicky aktivní – ať už z přesvědčení, nebo z nutnosti.