Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nejcennější firmou světa se stal Apple. Předběhl Exxon Mobil

Nejcennější firmou světa se stal Apple. Předběhl Exxon Mobil

Foto: Apple

Cena akcie Apple se v pondělí poprvé dostala nad 500 dolarů (9500 korun). Americký výrobce počítačů, telefonů, a tabletů se stal nejcennější firmou na světě, informuje televize CNN.

Akcie Apple na newyorské burze v pondělí posílily na 503,83 dolaru za akcii. Nad hodnotu 500 dolarů se dostaly už ráno a během obchodování se jejich hodnota posouvala ještě výše. Ceny akcií technologické firmy patrně ženou vzhůru informace, že společnost ještě letos spustí svojí iTV. Apple překonává na burze donedávna nejcennější Exxon Mobil, největší ropný koncern.

Burzovní hodnota Apple nyní dosahuje 465 miliard dolarů (8,8 bilionu korun), Exxonu 400 miliard. Apple se v posledním čtvrtletí roku 2011 stal největším výrobcem osobních počítačů, dostal se před společnost Hewlett-Packard. Firma prodala ve čtvrtém čtvrtletí 15 milionů tabletů iPad a 5 milionů počítačů. To představuje sedmnáctiprocentní podíl na celkovém prodeji počítačů.

Témata:  firmy

Související

Aktuálně se děje

13. ledna 2026 18:19

8. ledna 2026 10:34

Předpověď počasí na noc a pátek 9. ledna. Sněžit začne už v noci, na silnicích hrozí komplikace

Zimní počasí v Česku pokračuje, během noci a pátku se ale přidá sněžení. Nejvýraznější srážky zasáhnou západní polovinu Čech, kde může napadnout až 13 centimetrů nového sněhu. Čerstvý sníh může zejména ráno a dopoledne způsobit komplikace v dopravě, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

Když hotovost nechtějí: Zákon mluví jasně, praxe kulhá

Spotřebitelé se v preferovaném způsobu platby neshodují a dělí se zejména na dva tábory. První z nich tvoří lidé, kteří si bez plateb kartou či jiným chytrým zařízením dnes již nedovedou představit jakékoliv nakupování. Druhý tábor naopak preferuje hotovost, protože fyzicky vidí obnos, který má v peněžence, a při každé platbě tak sleduje jeho úbytek. Jsou však místa, která nenabízejí preferovaný způsob placení – někteří prodejci nepřišli na chuť platbám kartou a nevlastní tak potřebný terminál, jiní zase nechtějí přijímat hotovost a v rámci zjednodušení práce personálu umožňují platby pouze kartou. Jsou však tato jednání v souladu se zákonem? Problematiku vysvětluje dTest.