Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Cena ropy na světových trzích klesla

Cena ropy na světových trzích v obavách o vývoj v Řecku zvrátila dosavadní vývoj a výrazně klesla. Informovala o tom v pátek agentura Reuters.

Cena severomořské ropy Brent s dodávkou v březnu klesla o 1,15 dolaru na 117,44 dolaru za barel, během dne se však pohybovala i na úrovních 116,29 dolaru za barel.

Cena americké lehké ropy po třech dnech růstu klesla o 1,2 dolaru na 98,64 dolaru za barel, přičemž během dne se obchodovala i na úrovních 97,32 dolaru za barel.

Témata:  ropa

Související

Aktuálně se děje

13. února 2026 11:55

27. ledna 2026 11:51

Když hotovost nechtějí: Zákon mluví jasně, praxe kulhá

Spotřebitelé se v preferovaném způsobu platby neshodují a dělí se zejména na dva tábory. První z nich tvoří lidé, kteří si bez plateb kartou či jiným chytrým zařízením dnes již nedovedou představit jakékoliv nakupování. Druhý tábor naopak preferuje hotovost, protože fyzicky vidí obnos, který má v peněžence, a při každé platbě tak sleduje jeho úbytek. Jsou však místa, která nenabízejí preferovaný způsob placení – někteří prodejci nepřišli na chuť platbám kartou a nevlastní tak potřebný terminál, jiní zase nechtějí přijímat hotovost a v rámci zjednodušení práce personálu umožňují platby pouze kartou. Jsou však tato jednání v souladu se zákonem? Problematiku vysvětluje dTest.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Česká národní banka (ČNB)

Komentář

ČNB drží korunu nahoře. Silný kurz zlevňuje zahraniční dovolené

Koruna zůstává relativně silná a její kurz je pro Čechy plánující zahraniční dovolenou příznivý. Je vhodné nakoupit eura či dolary už nyní, nebo se vyplatí ještě vyčkávat? Ekonom Lukáš Kovanda přináší čtyři klíčové otázky a odpovědi k aktuálnímu vývoji kurzu koruny i faktorům, které mohou rozhodnout o její síle v nadcházejících měsících před dovolenkovou sezonou.