Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Drobné výjimky povedou k dalšímu podkopávání EET jako celku

Placení, tržby, ilustrační foto
Placení, tržby, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Podnikatelé, kteří nejsou plátci DPH, mají nejvýše dva zaměstnance a budou mít hotovostní tržby během 12 měsíců do 200 tisíc korun, by mohli během příštího roku začít evidovat tržby bez připojení k internetu. Počítá s tím novela zákona o EET, kterou se zabývají poslanci na právě probíhající schůzi Poslanecké sněmovny.

Další podmínkou pro zavedení této offline evidence bude, že ani jejich očekávané hotovostní tržby by během následujících 12 měsíců neměly překročit uvedenou hranici. Budou muset ovšem využívat papírové účtenky poskytnuté ministerstvem financí a čtvrtletně posílat finanční správě údaje o tržbách.

„Aplikace drobných výjimek v EET je nesystematická a povede nejen k zavedení PETek (papírová evidence tržeb ), ale i k dalšímu napadání a podkopávání EET jako celku. Již před časem jsem prezentoval názor, že pokud se nyní podaří prosadit limit 200 tisíc korun ročně, což je skutečně maličko, je to noha ve dveřích pro další navyšování tohoto limitu ze strany odpůrců EET. Časem ji někdo využije a bude chtít limit navýšit. A už je to zde. Zavádění papírků zpět, to není cesta,“ říká Jan Mrvík, výkonný ředitel společnosti EDITEL.

Témata:  EET (elektronická evidence tržeb) podnikatelé

Aktuálně se děje

17. července 2024 15:29

12. července 2024 20:18

12. července 2024 12:12

Více než pětina českých řidičů zažila mikrospánek. Únava za volantem vloni způsobila rekordní počet nehod

Počet nehod zaviněných únavou řidiče dramaticky stoupá, s více než 600 incidenty za prvních pět měsíců letošního roku. Experti doporučují využití moderních bezpečnostních technologií v autech, mezi něž patří také palubní kamery britského výrobce Nextbase. Ty umožňují doplnit „smart“ funkce nových aut i do vozů staršího data výroby.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

Pilulka v krizi: Akcie na historickém minimu, chybějící finanční prostředky a boj o přežití

Online lékárna Pilulka, kdysi vycházející hvězda českého trhu, se v současnosti nachází v kritické situaci. Akcie společnosti na pražské burze klesly na historické minimum, což je odrazem turbulentního období poznamenaného neúspěšnou expanzí a širším zpomalením elektronického obchodu. Navzdory snahám o zlepšení finanční situace společnost stále nemá dostatek kapitálu a její budoucnost zůstává nejistá. Vedení společnosti však věří v lepší zítřky.