Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Manažeři dostanou „lék“ proti vyčerpání

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Díky České manažerské asociaci a jejímu novému klubovému projektu Řeka zdraví mohou manažeři v Česku lépe zvládat stres a ztrátu energie.

Vyčerpání, dlouhodobá únava, stres, snížení výkonnosti. I to patří k profesi manažerů v České republice. Až 40 % z nich pracuje denně 10 až 12 hodin, 60 procent manažerů se práci věnuje o víkendu a téměř 90 procent o dovolené. Každý ví, že i mobilní telefon se musí neustále dobíjet. I manažeři hledají recept, jak si udržet a doplnit vlastní energii, na které je závislá výkonnost firmy. Bohužel, nezřídka sahají k chemickým stimulantům a podpůrným lékům jako rychlému řešení. Tím si však energii doplní jen krátkodobě a ničí si tím dlouhodobě své zdraví. Roste tak riziko dlouhodobého vyčerpání a vyhoření manažerů.

Česká manažerská asociace (ČMA) vychází nyní vstříc rostoucí poptávce manažerů po informacích, jak si udržet vlastní energii. Přichází s projektem Řeka zdraví a stejnojmenným klubem. Zájemce naučí pracovat se svojí energií a pravidelně ji doplňovat. Výsledkem je schopnost dlouhodobého maximálního výkonu bez zbytečného vyčerpání.

Kultivace a posilování energie vychází hlavně ze znalosti svého přirozeného potenciálu. Pokud jej manažer zná, může jej snadno průběžně doplňovat a preventivně se tím vyhnout vyčerpání a snížení výkonnosti.

„Více jak polovina českých manažerů podléhá stresu, nedokáže se mu účinně bránit a trpí dlouhodobou únavou. Prostřednictvím Klubu Řeky zdraví nabízíme poznání vlastní energie a posilování jejího potenciálu za pomoci skvělých profesionálů i příjemné a přátelské atmosféry,“ uvádí výkonný ředitel ČMA Ivo Gajdoš.

Klub Řeky zdraví vedou lektoři se zahraničními zkušenostmi. Patří k nim Jana Arcimovičová, zabývající se zdravým stravováním a alternativními metodami léčby, Zbyněk Gabriel, zaměřený na zdravotnické cvičení čchi-kung, psycholožka Eva Boháčková, která je zakladatelkou konceptu Psychologie radosti a také Jiří Černák, konzultant, coach, poradce Feng Shui, Mistr Reiki a autor knihy Odhalte své pravé já.

Oficiálně zahajuje Klub řeky zdraví svou činnost 26. září a stává se tak 15. klubem ČMA.

Témata:  manažeři ekonomika

Aktuálně se děje

20. května 2024 13:04

20. května 2024 12:03

Předpověď počasí na noc a úterý 21. května

Z centrálního Středomoří bude do střední Evropy postupovat tlaková níže, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Martin Exner

Rozhovor

V Česku se dvacet let o euru lže. Odpůrci v čele s Klausem s ním veřejnost straší, říká poslanec Exner

Přijetí či nepřijeti eura je v Česku velmi ožehavé téma, které rozděluje společnost. Na začátku roku rozvířil všeobecnou debatu o přijetí sám prezident ČR Petr Pavel, díky tomu, se toto téma opět stalo diskutovatelným. Část ekonomů se stále euru brání, politická populace není jednotná, opozice je zásadně proti a ve vládní koalici nepanuje jednotný názor. Kdo však má jasno, jsou české firmy, těm by jednotná evropská měna prospěla. Tam, kde se platí eurem, tam je s touto měnou spokojenost, na Slovensku panuje obrovská podpora společné měně, avšak Česká republika je jako tradičně opatrná, společnost je proti a politici nemají odvahu a chuť jít proti jejich názoru. O euru jsme si povídali s poslancem za STAN Martinem Exnerem, místopředsedou výboru pro bezpečnost.