Slováci si už nebudou utahovat opasky

Slovenská premiérka Iveta Radičová v neděli v diskusním televizním pořadu bilancovala první rok své vlády. Radičová řekla, že patří k zastáncům nezvyšování daní a Slováci si tak už opasky utahovat nebudou, informuje agentura SITA.

660

Premiérka v pořadu Slovenské televize Za pět minut dvanáct připomněla, že vláda převzala republiku s velkým deficitem ve veřejných financích a s velkými dluhy v každém rezortu. Problémem je také čerpání financí z bruselských eurofondů.
 
Šetřit se podle Radičové začalo především ve státní a veřejné správě. Výdaje státu se snížily meziročně o sedm procent. Podle premiérky se podařilo nastartovat ekonomický růst a zvyšování zaměstnanosti. "Utahovat opasky se s jistotou už nebudou," uvedla Radičová.
 
Šéfka vlády zároveň přiznala, že Slovensko má problémy s daňovými úniky. Zvýšení daní by ale ohrozilo růst zaměstnanosti i zvyšování reálných mezd.
 
Radičová se do čela vlády postavila loni v červenci. "Dali jsme slib, že uděláme pořádek ve veřejných financích, že nastavíme zadlužování, že nastartujeme zaměstnanost a zastavíme nárůst nezaměstnanosti," dodala premiérka s tím, že ji protesty občanů mrzí.

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky