Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Stát chce zvýšit daň z nemovitostí

Stát chce zvýšit daň z nemovitostí

Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

Ministerstvo financí chystá změnu systému daně z nemovitostí, kterou každoročně platí všichni majitelé domů, bytů či pozemků v Česku. Zastupitelstva by měla získat možnost zvýšit daň z nemovitostí podle atraktivity městské části, píší v pondělním vydání Lidové noviny.

"Záměr, který chci do konce roku předložit k diskusi, vychází z předpokladu, že by města byla rozdělena do několika zón, kterým by jednotlivá obecní zastupitelstva mohla přiřazovat různé koeficienty pro výpočet daně z nemovitostí," řekl Lidovým novinám ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). V praxi by to znamenalo, že výše daně z nemovitostí by se odvíjela od ceny pozemku. Majitelé nemovitostí v okrajových či méně atraktivních městských částech by mohli na dani z nemovitosti zaplatit ročně i o několik tisíc korun méně než majitelé nemovitostí na "dobrých adresách". Ceny pozemků v jednotlivých lokalitách by se určovaly prostřednictvím cenových map, odvozených od obvyklých cen v dané lokalitě, píší Lidové noviny.

Témata:  daně nemovitosti

Aktuálně se děje

16. května 2024 10:28

14. května 2024 19:38

14. května 2024 11:13

Srovnání cen mobilních tarifů, internetu a TV se vyplatí. Neutrácíte někde zbytečně?

Platby za telefon, internet a televizi jsou základními položkami většiny osobních a rodinných výdajů. Asi se bez nich zcela neobejdete, ale neutrácíte v některé z nich zbytečně? Chytrým srovnáním ušetříte jako jednotlivec stovky korun měsíčně, rodina i tisíce.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy