Bratislava

Eurovolby: Slováci vybírají europoslance, hlasují i Češi, Lotyši a Malťané

Eurovolby: Slováci vybírají europoslance, hlasují i Češi, Lotyši a Malťané

Aktuality

Obyvatelé Slovenska dnes volí svých 14 poslanců Evropského parlamentu (EP). Očekává se úspěch také protiunijní krajně pravicové strany Kotleba-Lidová strana Naše Slovensko (LSNS). Hlasování se podle politologů a sociologů zúčastní více voličů než před pěti lety, kdy byla účast z celé EU nejnižší právě na Slovensku.

Bratislava

Bratislavu čekají kvůli výstavbě obchvatu největší dopravní omezení v její novodobé historii

Aktuality

Slovenskou metropoli čekají v příštích měsících největší dopravní omezení v její novodobé historii, která výrazně ovlivní automobilovou dopravu v Bratislavě a patrně i tranzit přes město. Důvodem je budování nového vnějšího obchvatu metropole a nového městského bulváru včetně autobusového nádraží. Město v této souvislosti upřednostní hromadnou dopravu, řekl dnes novinářům primátor Bratislavy Matúš Vallo spolu se zástupci samosprávy a policie. Nejrozsáhlejší omezení budou platit v prvním pololetí.

Evropská unie, ilustrační fotografie

Bratislava bude centrem EU: Na Slovensku se sejdou špičky Unie

Aktuality

V Bratislavě se v pátek odpoledne sejdou lídři zemí Evropské unie na neformálním summitu. Bude to poprvé, kdy u společného stolu bude chybět zástupce Velké Británie. Britové totiž v červnu v referendu rozhodli, že chtějí z Unie vystoupit.

Aktuálně se děje

30. července 2026 13:49

Parkování u obchodních center má svá pravidla. Za chybu hrozí pokuta

Parkoviště u obchodních center a supermarketů bereme jako samozřejmost. Přijedeme, zaparkujeme, nakoupíme a odjedeme. Na první pohled jde o obyčejný prostor, kde „platí zdravý rozum“. Ve skutečnosti však jde o prostor, kde se střetává soukromé vlastnictví, pravidla silničního provozu i ochrana spotřebitele. Právě zde proto mnohdy vznikají nedorozumění a někdy i nepříjemné spory mezi řidiči, provozovateli parkovišť nebo pojišťovnami. 

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

USA překvapivě skupují vlastní dluh, bitcoin těží z oslabování dolaru

V USA se včera stalo něco, co může být pro trhy mnohem důležitější, než se na první pohled zdá. Ministr financí Scott Bessent vytáhl proti vysokým dlouhodobým úrokům poměrně neobvyklou zbraň. Americké ministerstvo financí oznámilo, že nejméně zdvojnásobí objem odkupů starších státních dluhopisů se splatností 10 až 30 let. Zjednodušeně: stát se stane větším kupcem vlastních dlouhodobých dluhopisů.