Pronájem bytu, zn.: spěchá: Kde a jak hledat?

PR článek - Poptávka po nájemním bydlení roste závratnou rychlostí a ve srovnání s loňskem je téměř dvojnásobná. Z hledání vysněného bytu se tak stává spíše pátrání po slušném bydlení za normální cenu. Roli přitom hraje štěstí, rychlost i využití všech možností.

Pronájem bytu, zn.: spěchá: Kde a jak hledat?
reklama

Krok č. 1: Slevte ze svých nároků

Vzhledem k tomu, že byty z inzerátů mizí rychlostí světla a že dle statistik realitních kanceláří se o jeden byt průměrně uchází až 30 zájemců, je na místě slevit ze svých požadavků. Na rychlý odbyt jdou i byty, které mají značné vady na kráse, a valná část zájemců zkrátka tak nějak bere, co je, a řeší především finanční stránku.

Přizpůsobení se situaci vám celý proces ulehčí. V opačném případě počítejte s tím, že si za každý plus dost připlatíte.

Hledejte včas

Byt začněte hledat už ve chvíli, kdy to třeba ještě není úplně aktuální, ale víte, že do několika měsíců až půl roka se budete chtít stěhovat do nového. Může totiž nějakou dobu trvat, než vám vůbec někdo z inzerátu odpoví a domluvíte si první prohlídky. Pravidlo „kdo dřív přijde, ten dřív mele“ tady bezesporu platí dvojnásob.

Kde hledat? Zkuste internet, portály i známé

Nečekejte, že vám byt spadne do klína, ale rozhoďte sítě, kde to jen bude možné.

  • Kromě inzertních portálů určitě sledujte i facebookové skupiny. Snad každé větší město (ale dost možná i menší obec) město má skupinu na Facebooku určenou k inzerci bytů, například Byty Praha – prodej, pronájem, spolubydlení apod.
  • Jestliže hledáte pronájem bytu v Praze bez realitky, neměl by vám uniknout portál UlovDomov.cz s největší nabídkou bytů bez provize u nás. Vždy doporučujeme nastavit si tzv. hlídacího psa, který vám dá včas vědět o vhodných inzerátech.
  • Poptejte se svých přátel a využijte sociální sítě. O jejich negativním dopadu se hovoří neustále, ale v tomto případě vám mohou přihrát trochu štěstí. Stačí zveřejnit příspěvek, že sháníte byt k pronájmu, a třeba i poprosit své známé o sdílení.

Našli jste byt, který se vám líbí. Super. A co dál?

Zapomeňte na e-maily a okamžitě volejte, pokud je v nabídce uvedený kontakt. Začíná totiž hra o rychlost. Určitě se hodí mít po ruce výpis z registru dlužníků, abyste mohli obratem prokázat svou důvěryhodnost. Přednost většinou dostávají nekuřáci a lidé bez domácích mazlíčků, to je fakt. Pokud se ozvete mezi prvními a budete se jevit jako bezproblémový nájemce, pak je váš hon za novým bydlením pravděpodobně u konce. Při sjednávání určitě nezapomeňte na korektnost nájemní smlouvy, vzor nájemní smlouvy v aktuálním znění najdete na stránkách IdealniNajemce.cz.

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky