Opatření kvůli koronaviru komplikují dokončování bytů

Opatření přijatá k zamezení šíření nového typu koronaviru komplikuje i dokončování a předávání nových bytů. Zajistit prohlídky nebo kontroly postupu prací je ale s omezeními stále složitější. V tiskové zprávě situaci shrnula brněnská developerská společnost Trikaya, která mapuje trh s novými byty.

Ilustrační fotografie
reklama

Opatření spojená s pandemií koronaviru ovlivňuje podle ní stavebnictví zásadně. "Omezil se například provoz úřadů, do poslední chvíle nebylo jasné, zda naplánovaná kolaudace 110 bytů proběhne. Na kolaudaci jsme museli omezit počet zúčastněných osob a přistoupit k dalším opatřením pro zajištění bezpečí prohlídky. Velký dík ale patří stavebnímu úřadu, že dodržel smluvený termín," uvedl výkonný ředitel Trikaya Alexej Veselý.

Kromě formálních postupů je ale komplikované například zajistit předávku hotových bytů novým majitelům. "Vzhledem k aktuální situaci, k nařízením vlády a bezpečnostním opatřením jsme pozastavili prohlídky bytů. Hledáme řešení, jak kontroly bytů realizovat prostřednictvím profesionálních inspekčních firem, tak, aby se prohlídky nemuseli účastnit klienti osobně," dodal Veselý.

Trikaya dokončila v Brně stavbu 110 bytů druhé etapy Ponavia rezidence, v dubnu připravuje kolaudaci dalších 47 bytů v bytových domech Neumanka nedaleko Wilsonova lesa. V nabídce zbývají jen jednotlivé byty navzdory ceně mezi šesti a dvanácti miliony korun.

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky