Ekonom Kovanda: Nevídané fiasko americké Komise pro burzy a cenné papíry ve věci bitcoinových fondů bude mít politickou dohru

Komentář Lukáše Kovandy: Gary Gensler půjde na kobereček. Američtí senátoři žádají vysvětlení “pochybení” americké Komise pro burzy a cenné papíry, kterou vede.

Bitcoin
reklama

Na jejím účtu na X se včera v kritický, ostře sledovaný moment objevilo dlouho napjatě očekávané sdělení, že úřad schvaluje bitcoinové fondy. Krátce na to jej však Gensler dementoval; s tím, že daný post nebyl autorizovaný. O schválení bitcoinového fondu daného typu usilují různé subjekty přes deset let.

Síť X uvádí, že účet Komise nebyl zabezpečený v nejvyšší možné míře. To může stát Genslera křeslo. Jde zřejmě o případ hackerského kyberútoku, s nádechem snahy o manipulaci trhu a diskreditaci Komise. Ta nepochybně diskreditována je. A patrně ne zcela bez vlastního přičinění.

Bitcoinu před více než patnácti lety dali jeho tvůrci do vínku vzdor a poslání narušitele, zejména ve vztahu k finančnímu a státnímu establishmentu. Včera toto poslání naplnil jako málokdy jindy, byť vlastně ne vlastním přičiněním.

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky