Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Dnes začíná prodej 12. emise dluhopisů pro občany

Ministerstvo financí
Ministerstvo financí
Foto: Lukáš Henzl, MoneyMAG.cz

Ministerstvo financí dnes zahájí prodej 12. emise státních dluhopisů určených pro fyzické osoby, tzv. Dluhopisů Republiky. Bude je možné objednat do 17. září. Ministerstvo dnes zároveň zveřejní údaje o objednávkách v 11. emisi, která skončila v pátek, a podrobnosti k začínající emisi.

V 11. emisi ministerstvo nabídlo investorům dva typy dluhopisů, a to reinvestiční a protiinflační se splatností šest let. Výnosy obou dluhopisů jsou osvobozené od daně z příjmů.

V jednotlivých upisovacích obdobích, která na sebe navazují, si mohou zájemci pořídit dluhopisy v minimální hodnotě 1000 Kč. Maximální objem je stanoven na 50 milionů korun pro jednotlivý typ Dluhopisu Republiky.

Ministerstvo financí v pilotní fázi začalo dluhopisy pro občany prodávat 3. prosince 2018. Během deseti předchozích upisovacích období lidé nakoupili dluhopisy za zhruba 28,7 miliardy korun. Největší zájem byl zatím o tzv. protiinflační dluhopis, který nabídlo ministerstvo poprvé ve třetí emisi.

Témata:  státní dluhopisy Ministerstvo financí

Aktuálně se děje

14. června 2024 9:44

13. června 2024 13:35

12. června 2024 11:13

12. června 2024 10:38

Léto je zátěž pro laky karoserií, zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku

Pravidelné mytí karoserie je nejenom vizitkou majitele, ale také důležitým nástrojem péče o automobil. Letní měsíce navíc mohou být pro laky karoserií problém a takzvaně zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku. V tomto období je tedy třeba mýt vůz častěji a operativněji. Jak vybrat správnou automyčku? Každý typ má své výhody a nevýhody. Na co si dát také pozor?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy