Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Fio banka umožňuje správu peněz pomocí otisku prstu

Fio banka
Fio banka
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Česká Fio banka přichází s možností podepisovat transakce ve Smartbankingu pomocí otisku prstu, nebo se tímto způsobem do aplikace přihlásit. Funkce Touch ID je bezpečný a jednoduchý způsob aktivní správy financí v mobilu.

Fio banka potvrzuje titul Bankovního inovátora a nově svým klientům v mobilní aplikaci Smartbanking nabízí moderní a bezpečnou identifikaci pomocí otisku prstu, která může nahradit vstupní přihlašovací heslo do aplikace nebo autorizační PIN pro podepisování transakcí. Využít otisk prstu je možné pouze pro jeden z uvedených úkonů. Klienti, kteří mají mobilní telefon či tablet s biometrickým snímačem otisku prstů, ho mohou nyní využít jako náhradu jiného ověření. Stačí si v zařízení zaregistrovat otisk jednoho nebo více prstů a následně si v aplikaci Smartbanking nastavit, které ověření otisk prstu nahradí. Tato funkce je aktuálně kompatibilní se zařízeními s operačním systémem iOS, konkrétně s mobilními telefony iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6 Plus a tablety iPad Air 2 a iPad mini 3.

„Stále chceme patřit k leaderům v inovacích na českém bankovním trhu, proto přinášíme našim klientům další vychytávku v podobě funkce Touch ID, která umožňuje podepisovat transakce pomocí otisku prstů. Naši klienti tak mohou využívat nejen produkty bez poplatků, ale také moderní aplikace, které jim usnadňují správu financí,“ dodává k novince ve Smartbankingu Ján Franek, tiskový mluvčí Fio banky.

Témata:  Fio Banka

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 12:35

22. dubna 2024 22:13

Minimální mzda dál poroste. Ministerstvo řeklo, jaký má cíl

Minimální mzda má od začátku letošního roku novou výši, od ledna se zvýšila o více než tisíc korun. Ministerstvo práce a sociálních věcí má navíc stanovený jasný cíl ohledně dalšího navyšování nejnižšího výdělku v nadcházejících letech. 

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Kdo investuje v Česku do kryptoměn?

Podle výzkumu globální platformy pro sběr dat statista.com uvedlo v roce 2022 vlastnictví některé digitální měny 13 % Čechů. V roce 2021, kdy nejznámější kryptoměna bitcoin dosahovala jedněch ze svých nejvýznamnějších maxim, činil podíl kryptoměnových investorů dokonce 15 %. Data také ukazují, že majitelé kryptoměn v Česku se zajímají o technologie a mají zájem na řešení inflace nebo nedostupného bydlení.