Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Stark: Dluhová krize ještě neskončila

Stark: Dluhová krize ještě neskončila

Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

Dluhové krize podle člena Výkonné rady Evropské centrální banky (ECB) Jürgena Starka ještě stále svírá svět. Informovala o tom ve čtvrtek agentura Reuters.

"Krize není u konce. Nejen v Evropě není u konce, nekončí ani v jiných částech světa," uvedl Stark s tím, že Spojené státy měly "obrovský" dluhový problém a neměly struktury, jak jej dostat pod kontrolu. "Zemím nezbývá nic jiného, než přijmout bolestivé kroky ke konsolidaci svých veřejných financí," dodal Stark. Stark odmítl ve čtvrtek diskutovat o měnové politice ECB během panelové diskuse na ekonomickém fóru v rakouském Alpbachu.

Témata:  ekonomika krize

Související

Aktuálně se děje

19. prosince 2025 10:03

15. prosince 2025 12:41

4. prosince 2025 10:58

1. prosince 2025 11:20

Předražené vánoční cukroví: ceny rohlíčků v obchodech lámou rekordy

Vanilkové rohlíčky patří k nejpopulárnějším druhům vánočního cukroví. Jejich domácí příprava vyjde letos na 135,50 Kč na kilogram. Loni to bylo 134,40 Kč na kilogram. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Neznalost a psychické vyčerpání brání dlužníkům využít oddlužení

Novela insolvenčního zákona měla lidem cestu k oddlužení usnadnit. Přesto počet nových insolvenčních řízení meziročně roste jen o 12 %, přičemž desítky tisíc lidí ročně by tuto možnost mohly využít – většina o ní ale stále neví. Výzkum Konsorcia dluhových poraden ČR ukázal, že dlužníkům brání nejen neznalost změn, ale i psychické vyčerpání a složité životní podmínky.