Na vše ohledně bankovních poplatků, konsolidace půjček či spořících účtů jste se ptali Dagmar Prajzlerové, manažerky Partners bankovních služeb.
Banky spoléhají na vaši lenost a nevědomost. Proto vám účtují poplatky, které byste často ani platit nemuseli. Jak ušetřit při jednání s bankami? Sledujte bankovní poplatky a zařiďte si výhodný balíček. Před pěti, šesti lety je měla v nabídce snad každá banka na českém trhu.
Pod jednotnou cenou se skrýval určitý objem služeb, který byl naprosto neflexibilní, nastavený na neexistujícího modelového klienta, a pokud klient chtěl náhodou něco navíc, tak musel hezky cálovat.
Ptali jste se například na nejhloupější bankovní poplatek. "To považuji poplatek za příchozí, odchozí platby a vedení účtu u produktů pro běžné občany," odpověděla expertka na finance.
Dále vás zajímalo, jaký je nejvýhodnější spořící účet na trhu s přihlédnutím na spolehlivost banky? "Podle mého názoru je to účet u banky, kde je zhodnocení okolo 1% p.a., úroky jsou připisovány měsíčně a mohu s penězi libovolně nakládat. Takže tuším AIRbank, EQUA a UniCredit bank. Vklady jsou ze zákona pojištěny. Je potřeba se však připravit, zejména u nových "mladých" bank, na tlak v nabidce další produktů, zejména úvěrových. To sama vidíte např. v reklamách. Pokud úvěr, tak za mě jedině hypotéka na pořízení bydlení nebo účelový úvěr na konsolidaci případných nevýhodných úvěrů z minulosti," dodala Prajzlerová.
Témata: Bankovní poplatky
Související
15. srpna 2024 14:02
4. června 2020 11:11
2. března 2017 14:29
22. srpna 2016 10:57
7. května 2015 12:46
12. února 2015 15:36