Zoologické a botanické zahrady mohou otevřít i vnitřní pavilony

Zoologické a botanické zahrady mohou ode dneška otevřít i vnitřní pavilony a expozice, dosud mohli návštěvníci kvůli omezení šíření koronaviru jen do venkovních areálů. Platit bude limit 15 metrů čtverečních vnitřní plochy na jednoho návštěvníka. Provoz zahrad či arboret bude nadále omezen na polovinu kapacity z maximálního možného počtu návštěvníků v jeden čas. Příchozí budou muset dodržovat odstup alespoň dva metry od cizích lidí, uvnitř nebudou možné skupinové prohlídky.

Ilustrační fotografie

Ve vnitřních prostorech zahrad platí stejně jako na jiných veřejných místech v Česku povinnost zakrývat si nos a ústa, venku jen tam, kde není možné dodržet dvoumetrový rozestup od ostatních s výjimkou členů vlastní domácnosti.

Zoologické a botanické zahrady mohly po nuceném uzavření kvůli pandemii koronaviru pustit do venkovních prostor návštěvníky 12. dubna. Nejprve mohly naplnit kapacitu na 20 procent, od 17. května vláda limit zvedla na 50 procent.

Zoologické a botanické zahrady byly kvůli pandemii nemoci covid-19 naposledy uzavřeny od 18. prosince. Loni na jaře nesměly fungovat od 13. března do 27. dubna a kvůli druhé vlně epidemie znovu od 9. října do 2. prosince. Provoz byl už dříve v rámci protiepidemických opatření limitován maximálním počtem návštěvníků nebo zákazem vstupu do pavilonů. Kvůli pandemii zaznamenaly zahrady velké ekonomické ztráty.

Témata: ZOO | MoneyMAG.cz

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky