Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Začala registrace lidí starších 80 let na očkování proti koronaviru. Systém má velké problémy

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Systém pro registraci lidí starších 80 let se spustil dnes v 08:00. Vykazuje problémy se zasíláním PIN kódů pomocí SMS, které přicházejí žadatelům i za více než deset minut, řeší se navýšení kapacit.

Problémy jsou někdy také s rezervací termínů pro očkování na konkrétní místo. Podle dat Chytré karantény navštívilo web během prvních dvou minut 75.000 lidí. Asi 500 už vybírá termín, uvedla na twitteru v 08:19.

DATA. Během první dvou minut od spuštění 75 000 návštěv na rezervačním systému k očkování. V tuto chvíli již přes 500 lidí vybírá své konkrétní očkovací místo.

— Chytrá karanténa (@ChytraKarantena) January 15, 2021

Řeší se podle nich další navýšení kapacity. Dovolat se hned ráno nedalo ani na linku 1221, kde měli s registrací seniorům pomáhat.

V 08:35 čekalo na odeslání u mobilních operátorů 40.000 SMS zpráv s PIN kódem pro registraci. Za vteřinu jich odešlou 20, sdělili dále zástupci projektu Chytrá karanténa.

REGISTRACE: Piny rozesílá rezervační systém postupně. V tuto chvíli je ve frontě více než 40 000 sms. Operátoři je rozesílají rychlostí 20 SMS za vteřinu. Řešíme další navýšení kapacity.

— Chytrá karanténa (@ChytraKarantena) January 15, 2021

Očkování registrovaných lidí začne na různých místech ČR v různé dny, někde už o víkendu. Centra v současné době očkují zdravotníky nebo vysílají mobilní týmy do domovů pro seniory. Od neděle budou navíc první vakcinovaní dostávat po 21 dnech druhou dávku látky od firem Pfizer a BioNTech. Volná místa budou do registračního systému sama centra zadávat podle toho, jak budou přicházet další vakcíny.

Každý týden má přijít 70.000 dávek očkovací dávky od firem Pfizer/BioNTech a do konce ledna ještě zbývajících 11.600 dávek od firmy Moderna. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO)

Témata:  Koronavirus COVID-19 očkování

Aktuálně se děje

17. července 2024 15:29

15. července 2024 10:41

Český Green Deal je tu. Fialova vláda ho chce schválit nyní v čase dovolených. Jen pohonné hmoty kvůli němu mají zdražit o 10 Kč/l

V příštím týdnu má Fialova vláda na programu projednání opravdové „bomby“, totiž české verze Green Dealu. Ne náhodou během dovolených. Veřejnost má přes léto na starosti jiné, příjemnější věci. Ostatně balíček EU s názvem „Fit for 55“, klíčová složka celounijního Green Dealu, se před třemi lety schvaloval raději také během prázdnin.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy