Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Výrazná změna počasí zasáhne podzimní prázdniny

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

V oblasti vysokého tlaku vzduchu se bude nad naším územím rozpadat slabá studená fronta. O víkendu k nám bude po zadní straně této oblasti proudit od jihozápadu teplý vzduch. Jeho příliv ukončí studená fronta, informuje ČHMÚ.

Předpověď na sobotu:Jasno až polojasno, ráno a dopoledne na většině území mlhy nebo nízká oblačnost.  Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 16 až 20 °C.  Slabý jižní vítr 1 až 4 m/s.

Předpověď na neděli:Jasno až polojasno, ráno a dopoledne místy mlhy nebo nízká oblačnost. K večeru v Čechách od severozápadu přibývání frontální oblačnosti a později na severozápadě místy přeháňky. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty 17 až 21 °C. Mírný západní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na pondělí:Zataženo až oblačno, místy občasný déšť nebo přeháňky. Odpoledne od severozápadu ubývání srážek a na severu i oblačnosti. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C, na severozápadě až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 9 až 13 °C. Slabý severozápadní vítr 1 až 4 m/s.

Předpověď na úterý:Oblačno, přechodně až polojasno a ojediněle přeháňky, nad 800 m sněhové. Na jihu a východě většinou zataženo s občasným deštěm. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C, na severu až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C. Mírný severní vítr 2 až 5 m/s.

Vyhlídka počasí od středy do pátku:Zpočátku polojasno až oblačno, postupně přibývání oblačnosti a místy občasný déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty +4 až -1 °C, zpočátku při přechodně zmenšené oblačnosti až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 11 °C.

Témata:  počasí podzim Prázdniny

Aktuálně se děje

17. července 2024 15:29

12. července 2024 20:18

12. července 2024 12:12

Více než pětina českých řidičů zažila mikrospánek. Únava za volantem vloni způsobila rekordní počet nehod

Počet nehod zaviněných únavou řidiče dramaticky stoupá, s více než 600 incidenty za prvních pět měsíců letošního roku. Experti doporučují využití moderních bezpečnostních technologií v autech, mezi něž patří také palubní kamery britského výrobce Nextbase. Ty umožňují doplnit „smart“ funkce nových aut i do vozů staršího data výroby.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy