Ve středu přibylo 51 nakažených, aktuálně je v ČR 2 442 nemocných

V Česku bylo od začátku epidemie do dnešního rána zaznamenáno 10.176 případů koronaviru. Během středy přibylo 51 nových případů, podobně jako předchozí den. Zemřelých s nemocí covid-19 je celkem 333, naopak 7401 se už vyléčilo. Aktuálně je tak v Česku 2442 nemocných. U většiny má choroba mírný průběh. V nemocnicích je nyní 133 pacientů, v těžkém stavu je devět z nich.

Koronavirus COVID-19

Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví k dnešním 09:00.

Nyní má covid-19 v Česku podle epidemiologů jen lokální ohniska, zejména v Moravskoslezském kraji a Praze. Hygienici v hlavním městě nyní mimo jiné řeší trasování kontaktů primátorova náměstka Petra Hlubučka (STAN), u kterého se nákaza potvrdila v úterý večer. "I když nyní řešíme tento náročnější případ, situace v Praze není nijak dramatická," řekla deníku Právo ředitelka pražských hygieniků Zdeňka Jágrová. Dalšími drobnými ohnisky jsou podle ní stavební firmy, hobby hokejový zápas a domovy seniorů.

V Moravskoslezském kraji je ohniskem nákazy Důl Darkov, v souvislosti s ním hygienici evidují téměř 500 nakažených. Krajská hygienická stanice v Ostravě nařídila plošné testování zaměstnanců společnosti OKD. Ve středu ráno začalo u pracovníků Dolu ČSM Sever a Dolu ČSA, v dalších dnech se bude testovat i v areálu Dolu Darkov. V OKD pracuje asi 8400 lidí.

Laboratoře ve středu provedly 3499 testů, zhruba o pět stovek méně než v úterý. Poměr nakažených k počtu testů činil ve středu 1,46 procenta, v úterý to bylo 1,17 procenta a v pondělí 1,1 procenta. O víkendu se pohyboval kolem tří procent, což bylo ovlivněno výrazným poklesem provedených testů.

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky