V čínském Wu-chanu se život pomalu vrací do starých kolejí

Pevninská Čína hlásí za úterý 24 nově potvrzených případů onemocnění COVID-19. Deset z nově nakažených si nemoc přivezlo ze zahraničí, píše agentura Reuters. Počet nově infikovaných v pevninské Číně, do které se nepočítá autonomní Hongkong a Macao, se podle místních úřadů již čtvrtý den drží pod hranicí 50 případů.

Ilustrační fotografie

V úterý v Číně onemocnění COVID-19 podlehlo 22 lidí, všichni jsou z centrální provincie Chu-pej, ohniska nákazy v zemi. Čína má tedy 3158 obětí.

Čínská státní televize oznámila, že v Pekingu je dalších šest případů. Z toho pět nových pacientů přicestovalo do metropole z Itálie a jeden ze Spojených států. Televize však neuvedla, zda jsou to Číňané, nebo cizinci. Další dva "dovezené" případy hlásí Šanghaj a po jednom provincie Šan-tung a Kan-su.

V městě Wu-chan, které bylo jako epicentrum nákazy od konce ledna izolováno, se život pomalu vrací k normálu. Po odmlce se zde znovu rozbíhají klíčová průmyslová odvětví. Děje se tak po úterní návštěvě čínského prezidenta Si Ťin-pchinga. Do práce se mohou vrátit například lidé, kteří se podílejí na výrobě léků, zdravotnických potřeb a výrobků denní potřeby. Postupně se budou k normální činnosti ve Wu-chanu, který je důležitým průmyslovým centrem, vracet i další sektory důležité pro ekonomiku země.

S návratem lidí do práce souvisí rušení některých dopravních omezení v různých částech země. Školy ve Wu-chanu však zůstávají zavřené a u hromadné dopravy stále platí určitá omezení, píše Reuters.

Po celém světě se již nemocí COVID-19 podle údajů Světové zdravotnické organizace (WHO) nakazilo téměř 114.000 lidí a více než 4000 jich zemřelo. Nejvíce zasaženou zemí zůstává Čína, odkud se nemoc začala šířit a kde v lednu zemřel také první pacient s touto chorobou. V Evropě je nejvíce postiženou zemí Itálie s více než 10.000 nemocnými.

První oběť nového typu koronaviru ohlásila dnes Indonésie. Podle informací agentury AFP jde o 53letou Britku, která trpěla cukrovkou a zemřela na indonéském ostrově Bali. Indonésie má zatím 27 potvrzených případů koronaviru.

Vietnam k dnešku eviduje 35 případů nakažených novým koronavirem. Počet nemocných zde výrazně stoupl poté, co byl 2. března koronavirus prokázán u 13 cestujících letu vietnamských aerolinek z Londýna do Hanoje.

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky