V Česku to bude klouzat. Předpověď počasí na noc a sobotu 29. února

Počasí u nás ovlivní frontální systém postupující od západu, informuje ČHMÚ.

Ilustrační fotografie

Počasí v noci (22-07):
Zataženo až oblačno, ve východní polovině území zpočátku skoro jasno až polojasno. Během noci v Čechách od západu místy slabé občasné sněžení, v jihozápadní polovině Čech postupně i déšť, ojediněle mrznoucí Nejnižší teploty +1 až -3 °C, při zmenšené oblačnosti až -6 °C. Slabý, postupně většinou mírný jižní až jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s, na Českomoravské vrchovině a ve Slezsku místy s nárazy kolem 15 m/s, na horách na severu 20 až 25 m/s (až 90 km/h).

KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Během noci možnost tvorby náledí nebo zmrazků. V jihozápadní polovině Čech při mrznoucích srážkách ojediněle možnost tvorby slabé ledovky.

Tlaková tendence: mírný pokles

Rozptylové podmínky: dobré, zpočátku místy mírně nepříznivé

Počasí přes den (07-24):
Oblačno až zataženo, v Čechách na většině území občasné sněžení přecházející od jihozápadu v déšť, zpočátku ojediněle mrznoucí. Postupně ubývání srážek. Na Moravě a ve Slezsku během dne jen ojediněle déšť. Večer v Čechách od západu místy přeháňky, nad 1000 m sněhové. Nejvyšší teploty 5 až 9 °C, na severovýchodě Čech a Moravě místy kolem 3 °C. Mírný jižní až jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s, na východě vítr čerstvý jižní až jihozápadní vítr 4 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na horách na severu kolem 25 m/s (kolem 90 km/h)

KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Ráno možnost výskytu náledí nebo zmrazků. V Čechách zpočátku při mrznoucích srážkách ojediněle možnost tvorby slabé ledovky.

Tlaková tendence: mírný pokles

Rozptylové podmínky: většinou dobré

Témata: počasí | mráz | MoneyMAG.cz

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky