V Česku bude dnes až 19 stupňů, týden bude relativně teplý a oblačný

V Česku dnes bude oblačno až polojasno, večer přijde ojediněle déšť. Rtuť teploměru se může vyšplhat až na 19 stupňů Celsia. Vyplývá to z informací na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Týden bude relativně teplý. Přes den se teploty dostanou na 17 až 18 stupňů, na začátek příštího týdne meteorologové slibují oteplení až na 20 stupňů Celsia.

Podzim, ilustrační fotografie

Po ránu dnes bylo chladněji. Místy se objevovaly přízemní mrazíky, které se někde zopakují ještě v polovině týdne. Ranní počasí provází podzimní mlhy, které se během dne rozpouštějí. Na horách ve výšce nad 1000 metrů bude dnes zhruba 10 stupňů. Předpověď počasí pro Šumavu hlásí teploty kolem 14 stupňů Celsia, uvádí ČHMÚ na twitteru.

Na úterý meteorologové předpovídají oblačnou až zataženou oblohu s občasným deštěm. V polovině týdne se obloha přechodně rozjasní. Od čtvrtečního odpoledne ale přijdou další mraky a na konec pracovního týdne s sebou přinesou i přeháňky nebo déšť. Po oblačné sobotě ale začne mraků ubývat a na začátek příštího týdne se rýsuje další oteplení.

Témata: počasí | podzim | MoneyMAG.cz

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky