Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Česku bude dnes až 19 stupňů, týden bude relativně teplý a oblačný

Podzim, ilustrační fotografie
Podzim, ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

V Česku dnes bude oblačno až polojasno, večer přijde ojediněle déšť. Rtuť teploměru se může vyšplhat až na 19 stupňů Celsia. Vyplývá to z informací na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Týden bude relativně teplý. Přes den se teploty dostanou na 17 až 18 stupňů, na začátek příštího týdne meteorologové slibují oteplení až na 20 stupňů Celsia.

Po ránu dnes bylo chladněji. Místy se objevovaly přízemní mrazíky, které se někde zopakují ještě v polovině týdne. Ranní počasí provází podzimní mlhy, které se během dne rozpouštějí. Na horách ve výšce nad 1000 metrů bude dnes zhruba 10 stupňů. Předpověď počasí pro Šumavu hlásí teploty kolem 14 stupňů Celsia, uvádí ČHMÚ na twitteru.

Na úterý meteorologové předpovídají oblačnou až zataženou oblohu s občasným deštěm. V polovině týdne se obloha přechodně rozjasní. Od čtvrtečního odpoledne ale přijdou další mraky a na konec pracovního týdne s sebou přinesou i přeháňky nebo déšť. Po oblačné sobotě ale začne mraků ubývat a na začátek příštího týdne se rýsuje další oteplení.

Témata:  počasí podzim

Aktuálně se děje

13. června 2024 13:35

12. června 2024 11:13

11. června 2024 10:10

Inflace je nižší, než se čekalo, koruna oslabuje

Květnová inflace v Česku byla nižší, než se čekalo. Meziročně činila 2,6 procenta, zatímco meziměsíčně stagnovala. V meziročním vyjádření jde o znatelné zpomalení z dubnové úrovně 2,9 procenta. Trh tak nízkou květnovou inflaci nečekal, pročež koruna v reakci oslabila nad 24,70 za euro – do tohoto pásma se vrátila po necelém týdnu. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy