Teploty vyskočí až na 11 °C. Předpověď počasí na noc a sobotu 5. prosince

Nad Německem se bude vlnit studená fronta. Před ní k nám bude v čerstvém jižním proudění, kolem hluboké tlakové níže nad západní Evropou, pronikat teplý vzduch od jihu, informuje ČHMÚ.

Ilustrační fotografie

Počasí v noci (22-07):
Oblačno až polojasno, místy, zejména na Moravě až zataženo a ojediněle mrholení, i mrznoucí. Na Českomoravské vrchovině místy mlhy, převážně mrznoucí. Nejnižší teploty 6 až 1 °C, v západní polovině Čech a na Českomoravské vrchovině kolem -1 °C. Čerstvý jihovýchodní vítr 7 až 12 m/s, místy v nárazech 15 až 25 m/s (až 90 km/h), na hřebenech hor na severu až 35 m/s (až 125 km/h), v západní polovině Čech vítr mírný 2 až 6 m/s.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Na Českomoravské vrchovině a na horách na severu se bude místy při mlhách tvořit námraza

Tlaková tendence: slabý, k ránu až mírný vzestup

Rozptylové podmínky: většinou dobré

Počasí přes den (07-24):
Oblačno až polojasno, místy, zejména na Moravě až zataženo. Ojediněle, na západě přechodně místy slabý déšť, zpočátku i mrznoucí. Na Českomoravské vrchovině místy mlhy, zpočátku i mrznoucí. Nejvyšší teploty 6 až 11 °C, na západě a na Českomoravské vrchovině kolem 3 °C, v 1000 m na horách kolem 5 °C, V Krušných horách a v Krkonoších kolem 1 °C. Čerstvý jihovýchodní vítr 5 až 10 m/s, místy v nárazech kolem 20 m/s (70 km/h), na hřebenech hor na severu kolem 30 m/s (110 km/h), v západní polovině Čech vítr mírný 2 až 6 m/s.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Na Českomoravské vrchovině a na horách na severu se bude zejména zpočátku místy při mlhách tvořit námraza

Tlaková tendence: zpočátku mírný vzestup, postupně setrvalý stav

Rozptylové podmínky: většinou dobré

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky