Sněmovna může i dnes jednat o konsolidačním balíčku až do půlnoci na pátek

Sněmovna bude moci i dnes jednat o sporném vládním konsolidačním balíčku až do půlnoci na pátek. Rozhodla o tom po obědové přestávce podle dohod širšího vedení dolní komory na návrh koalice. Debata by pak pokračovala od pátečního rána. Stejný postup poslanci zvolili už ve středu, kdy jim diskuse zabrala deset hodin.

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR

"Jde nám to docela docela dobře, ale přesto zbývá 39 přihlášených," zdůvodňoval návrh na možnost jednání do půlnoci místo do obvyklých 19:00 předseda poslanců ODS Marek Benda. Jde podle něho o rozumné řešení pro poslance i zaměstnance, aby jednací den končil kolem půlnoci a schůze pokračovala další den ráno. Sněmovna může svým rozhodnutím protáhnout jednací den i přes celou noc až těsně před 09:00 druhého dne.

Pro Bendův návrh podaný za všech pět koaličních klubů hlasovali téměř všichni přítomní poslanci vládního i opozičního tábora.

Dnes poslanci diskutují o opatřeních ke konsolidaci veřejných rozpočtů zatím více než čtyři hodiny. Skoro dvě z nich vyplnila dopoledne pře po vystoupení premiéra Petra Fialy (ODS), který mimo jiné uvedl, že ozdravení veřejných financí je nutnou podmínkou pro prosperitu Česka a navrhovaná opatření nikoho existenčně neohrozí.

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky