Silný vítr přinese jarní teploty. Předpověď počasí na noc a pátek 15. listopadu

Oblast vyššího tlaku vzduchu bude postupovat ze střední Evropy k severovýchodu a nad západní Evropou se bude prohlubovat tlaková níže, informuje ČHMÚ.

Ilustrační fotografie
reklama

Počasí v noci (22-07):
Místy zataženo nízkou oblačností a zejména v Čechách ojediněle mlhy, jinak polojasno. Nejnižší teploty 5 až 1 °C, v jihozápadní polovině Čech a v místech se slabým větrem až -2 °C. Čerstvý jihovýchodní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na západě Čech a severovýchodě Moravy a Slezska vítr mírný 2 až 5 m/s.

Tlaková tendence: slabý pokles

Rozptylové podmínky: dobré, místy mírně nepříznivé

Počasí přes den (07-24):
Místy zataženo nízkou oblačností a zejména v Čechách ojediněle mlhy, jinak polojasno. K večeru od jihozápadu přibývání oblačnosti. Nejvyšší teploty 10 až 14 °C, při nízké oblačnosti kolem 8 °C. Čerstvý jihovýchodní vítr 5 až 10 m/s, místy, zejména na Českomoraské vrchovině a na horách na severu s nárazy 15 až 25 m/s (55 až 90 km/h), na západě a jihozápadě Čech a severovýchodě Moravy a Slezska vítr mírný 2 až 5 m/s.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Zejména v oblasti Českomoravské vrchoviny a na horách na severu budou nárazy větru dosahovat 55 až 90 km/h.

Tlaková tendence: slabý pokles

Rozptylové podmínky: většinou dobré

Témata: počasí | vítr | MoneyMAG.cz
Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky