Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Silný vítr přinese jarní teploty. Předpověď počasí na noc a pátek 15. listopadu

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Oblast vyššího tlaku vzduchu bude postupovat ze střední Evropy k severovýchodu a nad západní Evropou se bude prohlubovat tlaková níže, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07): Místy zataženo nízkou oblačností a zejména v Čechách ojediněle mlhy, jinak polojasno. Nejnižší teploty 5 až 1 °C, v jihozápadní polovině Čech a v místech se slabým větrem až -2 °C. Čerstvý jihovýchodní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na západě Čech a severovýchodě Moravy a Slezska vítr mírný 2 až 5 m/s. Tlaková tendence: slabý pokles Rozptylové podmínky: dobré, místy mírně nepříznivé Počasí přes den (07-24): Místy zataženo nízkou oblačností a zejména v Čechách ojediněle mlhy, jinak polojasno. K večeru od jihozápadu přibývání oblačnosti. Nejvyšší teploty 10 až 14 °C, při nízké oblačnosti kolem 8 °C. Čerstvý jihovýchodní vítr 5 až 10 m/s, místy, zejména na Českomoraské vrchovině a na horách na severu s nárazy 15 až 25 m/s (55 až 90 km/h), na západě a jihozápadě Čech a severovýchodě Moravy a Slezska vítr mírný 2 až 5 m/s. KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Zejména v oblasti Českomoravské vrchoviny a na horách na severu budou nárazy větru dosahovat 55 až 90 km/h. Tlaková tendence: slabý pokles Rozptylové podmínky: většinou dobré

Témata:  počasí vítr

Aktuálně se děje

14. června 2024 9:44

13. června 2024 13:35

12. června 2024 11:13

12. června 2024 10:38

Léto je zátěž pro laky karoserií, zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku

Pravidelné mytí karoserie je nejenom vizitkou majitele, ale také důležitým nástrojem péče o automobil. Letní měsíce navíc mohou být pro laky karoserií problém a takzvaně zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku. V tomto období je tedy třeba mýt vůz častěji a operativněji. Jak vybrat správnou automyčku? Každý typ má své výhody a nevýhody. Na co si dát také pozor?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy