Santorini se těší na turisty, plážová lehátka obklopují plexiskla

Plážový bar na řeckém ostrově Santorini už nebude stejný jako dřív. Plážová lehátka, která se u něj nacházejí, totiž nově obklopuje stěna z plexiskla. Jde o prevenci proti šíření koronaviru, jakmile do oblíbeného letoviska začnou opět proudit turisté, napsala agentura Reuters.

Ilustrační fotografie

Majitel plážového baru Charlie Chahine není z rozmístění plexiskel (foto zde) nadšený. Jak ale říká, jestliže je to způsob, jak nalákat turisty zpět, udělá to. "Doufáme, že podobné konstrukce, které tady vidíte, nebudou na plážích navždy. Nechceme je, ale pokud je to potřeba a pokud na tom záleží bezpečí lidí, uděláme to," uvedl Chahine.

Podniky na nejoblíbenějším řeckém dovolenkovém ostrově přijaly nejrůznější možná hygienická opatření a nyní se nemohou dočkat, až začne turistická sezona. Je jim nicméně jasné, že přijdou o výdělky za několik měsíců vzhledem k tomu, že země se pro turisty otevře až v červenci. Tedy tak to alespoň předpovídá vláda, která v zemi od 23. března zavedla přísná karanténní opatření.

Santorini je populární destinací pro turisty z celého světa. Dlážděné ulice na ostrově bývaly každé léto zcela přeplněné. V roce 2018 sem přicestovaly dva miliony lidí. Ostrov je rovněž oblíbenou destinací pro konání svateb a množství párů sem míří i na svatební cestu. Nyní jsou ale ulice a střešní terasy prázdné.

Jak uvedl místopředseda hotelové asociace na Santorini Andreas Patiniotis, loni v červnu už bylo na Santorini zarezervováno 70 procent hotelů, v současné chvíli jsou asi na 30 procentech. Přiznává, že to nebude jednoduché. "Myslím si ale, že musíme někde začít. Abychom dali práci našim dodavatelům, našim zaměstnancům. Na činnosti hotelů je závislých tolik lidí," dodal Patiniotis.

Jeden z majitelů ubytovacího zařízení Panagiotis Lutos zatím provádí nezbytné úpravy. Když se dívá na prázdný bazén u svého hotelu, říká, že nejde jen o obavy z finanční ztráty. Je mu smutno z toho, že je jeho hotel prázdný.

"Budeme připravení za deset dní, to je jediná věc, která je jistá. Přípravy probíhají a to nás těší, bolí nás ale to, že tady nejsou lidé," dodává.

Témata: řecko | moře | MoneyMAG.cz

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky