Putin je možná už týdny mrtvý, může ho nahrazovat dvojník, spekulují agenti MI6

Ruský prezident Vladimir Putin je možná už týdny či měsíce po smrti a na veřejnosti za něj může vystupovat dvojník. Podle médií o tom spekulují zdroje z britské tajné služby MI6, podle kterých by Rusové Putinovu smrt asi delší dobu tajili. Je to další z řady mediálních spekulací, z nichž jiné tvrdí, že je Putin vážně nemocen a léčí se s rakovinou.

Putin, Vladimír
reklama

Množí se dohady, že zdraví ruského prezidenta se v posledních měsících zhoršuje, jeho tvář vypadá nafouklá a pozorovatelé se ptají, zda nemůže mít devětašedesátiletý prezident například leukemii. Vysocí šéfové MI6 podle zdrojů říkají, že ruský prezident byl nedávno vážně nemocný, ale že jeho případnou smrt by Kreml zamlčel.

Nedávná Putinova vystoupení byla velmi pravděpodobně nahrána předem, uvedl například server britského listu Daily Mirror. Spekulovalo se, že na moskevské přehlídce ke Dni vítězství začátkem tohoto měsíce mohl být prezidentův dvojník.

"Putin je velmi nemocný, a když zemře, jeho smrt budou zatajovat týdny, ne-li měsíce," řekl serveru zdroj z tajných služeb. "Je zde také možnost, že už mrtvý je," dodal. Upozornil zároveň, že takové informace se teď nedají zjistit.

Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky