Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Produkty Shein obsahují vysoké množství toxických chemikálií

online prodejce Shein
online prodejce Shein
Foto: Facebook/Shein

Obří singapurská online společnost zaměřující se na levnou módu prodávanou skrze e-shop, podobně jako Tema a Alibaba, si stále více zasluhuje nechtěnou pozornost kvůli svým prodejním praktikám, vykořisťovatelské pracovní politice a možnému poškození životního prostředí.

Dětské výrobky prodávané online gigantem Shein obsahovaly toxické látky v extrémních množstvích, což oznámila vláda Soulu. Shein, se sídlem v Singapuru, zažila výrazný nárůst popularity a nabízí trendy oblečení za nízké ceny. Její rychlý vzestup však vyvolal zvýšenou kontrolu obchodních praktik a bezpečnostních norem, jak v Evropské unii, tak i v Jižní Koreji, kde úřady v Soulu provádějí pravidelné kontroly položek prodávaných online platformami, včetně Shein, Tema a AliExpress. Informuje deník Le Monde.

Poslední kontrola odhalila, že několik produktů od Shein obsahovalo vysoké množství ftalátů, což jsou látky používané k měkčení plastů. Nejhorší však je, že jeden pár bot měl 428krát více ftalátů, než je povolený limit. Ftaláty jsou známé svými škodlivými účinky na zdraví a jsou spojovány s různými chorobami.

Úředník z jihokorejského města Soul uvedl, že požádali o stažení těchto produktů z prodeje a většina platforem na jejich žádost ihned zareagovala. Shein zase podle AFP tvrdí, že bere bezpečnost produktů vážně a spolupracuje s mezinárodními testovacími agenturami třetích stran. Pokud se objeví jakékoli stížnosti, produkty jsou okamžitě staženy a podrobeny dalším šetřením.

Úřady v Soulu zjistily, že téměř polovina z 93 zkoumaných produktů obsahovala toxické látky, včetně dětských hodinek a pastelek. Evropská unie nedávno zařadila Shein mezi digitální firmy, které musí dodržovat přísnější bezpečnostní pravidla, zejména co se týče ochrany zákazníků před škodlivými výrobky. Shein a Temu se v boji o trh s e-commerce připojily k čínskému gigantu Alibaba, který vstoupil na americký trh, kde bojuje s Amazonem.

Témata:  Shein Jižní Korea Čína

Aktuálně se děje

14. června 2024 9:44

13. června 2024 13:35

12. června 2024 11:13

12. června 2024 10:38

Léto je zátěž pro laky karoserií, zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku

Pravidelné mytí karoserie je nejenom vizitkou majitele, ale také důležitým nástrojem péče o automobil. Letní měsíce navíc mohou být pro laky karoserií problém a takzvaně zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku. V tomto období je tedy třeba mýt vůz častěji a operativněji. Jak vybrat správnou automyčku? Každý typ má své výhody a nevýhody. Na co si dát také pozor?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy