Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a úterý 6. prosince

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

V týlu tlakové níže nad Pobaltím k nám začne proudit studený vzduch, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07):Převážně zataženo a na většině území déšť, v Čechách zpočátku nad 700 m, od západu postupně na celém území nad 400 m sněžení. Ojediněle mlhy. Nejnižší teploty 4 až 0 °C. Slabý západní, na východě jižní až jihozápadní vítr 1 až 4 m/s.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Zejména v jižních Čechách a na Vysočině může místy napadnout 5 až 10 cm mokrého sněhu.

Tlaková tendence: slabý pokles

Rozptylové podmínky: většinou dobré

Počasí přes den (07-24):Zataženo až oblačno, na většině území občasné sněžení nebo sněhové přeháňky, pod 400 m i srážky smíšené nebo dešťové. Od západu srážky převážně na horách. Nejvyšší teploty 1 až 5 °C, v 1000 m na horách kolem -1 °C. Mírný západní, na východě jihozápadní vítr 2 až 6 m/s.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA:Zejména na Vysočině a ve východních Čechách může místy napadnout kolem 5 cm mokrého sněhu.

Tlaková tendence: slabý pokles

Rozptylové podmínky: většinou dobré

Témata:  počasí sníh

Související

Aktuálně se děje

18. července 2024 17:36

Vláda schválila novou výši započitatelných nákladů na bydlení. Dojde také ke sjednocení částek pro byty v evidenci i mimo ni

Česká republika dlouhodobě podporuje ukrajinské občany, kteří hledají útočiště před ruskou agresí na Ukrajině. Zároveň usiluje o to, aby byla posílena jejich samostatná participace na úhradě základních životních potřeb včetně bydlení. Nyní mají někteří uprchlíci možnost bezplatně bydlet v nouzovém ubytování, od 1. září 2024 ale budou související podmínky upraveny. MPSV proto ve spolupráci s dalšími odborníky připravilo návrh, kterým podpoří tyto cizince i po skončení bezplatného nouzového ubytování. Pro zranitelné osoby bude nová částka činit 6 000 Kč měsíčně a pro ostatní osoby s dočasnou ochranou 4 000 Kč měsíčně.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy