Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a úterý 17. května

počasí
počasí
Foto: Michael Zelinka / INCORP images

Počasí u nás bude ovlivňovat okluzní fronta, její vliv bude postupně slábnout a kolem tlakové výše nad severní Evropou k nám začne proudit suchý a chladnější vzduch od severovýchodu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07):Oblačno až zataženo, místy občasný déšť nebo přeháňky, zpočátku i bouřky. K ránu na severu a severovýchodě srážky četnější. Nejnižší teploty 16 až 12 °C, na severovýchodě až 10 °C. Mírný západní, postupně severozápadní vítr 2 až 6 m/s, v bouřkách přechodně zesílí. Na východě zpočátku slabý proměnlivý vítr do 3 m/s.Tlaková tendence: setrvalý stavPočasí přes den (07-24):Zataženo až oblačno, na většině území občasný déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Večer postupně ustávání srážek a na severovýchodě také ubývání oblačnosti. Nejvyšší teploty 18 až 22 °C, na severu a severovýchodě 17 až 20 °C, v 1000 m na horách kolem 12 °C, na Šumavě kolem 15 °C. Mírný severozápadní až severní vítr 3 až 7 m/s, k večeru bude vítr slábnout.Tlaková tendence: setrvalý stav nebo slabý vzestup

Témata:  počasí déšť

Aktuálně se děje

20. května 2024 18:15

Pavel naléhá na zavedení eura. Jiná budoucnost se nám nerýsuje

Prezident Petr Pavel na konferenci ReVize Česka zdůraznil klíčový argument pro přijetí eura – charakter české ekonomiky, která je výrazně exportní a většinu své produkce uplatňuje v eurozóně. Podle Pavla je ekonomická budoucnost a prosperita České republiky výrazně provázána s eurozónou.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy