Předpověď počasí na noc a úterý 12. ledna. Meteorologové varují před sněhem a náledím

Přes naše území bude od severozápadu přecházet okludující frontální systém spojený s hlubokou tlakovou níží nad Skandinávií, informuje ČHMÚ.

Ilustrační fotografie
reklama

Počasí v noci (22-07):
Polojasno až oblačno, zejména zpočátku na Moravě místy nízká oblačnost nebo mrznoucí mlhy. Během noci od severozápadu přibývání další oblačnosti a k ránu v severozápadní polovině Čech místy sněžení. Nejnižší teploty -3 až -7 °C, při déletrvající zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce kolem -10 °C. V severozápadní polovině Čech během noci oteplování. Mírný jihozápadní vítr 2 až 6 m/s, místy v Čechách a na severu Moravy a ve Slezsku postupně čerstvý 4 až 8 m/s s nárazy kolem 15 m/s.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Později v noci a k ránu se na horách začnou místy tvořit sněhové jazyky.

Tlaková tendence: mírný pokles

Rozptylové podmínky: postupně většinou dobré, na Moravě místy mírně nepříznivé.

Počasí přes den (07-24):
Převážně zataženo, od severozápadu sněžení, na horách v Čechách místy vydatnější, v polohách pod 400 m přechodně i déšť se sněhem nebo
déšť. Večer v Čechách od severozápadu protrhávání oblačnosti a místy sněhové přeháňky. Nejvyšší teploty -3 až +1 °C, v Čechách až +3 °C, v 1000 m na horách kolem -3 °C. Mírný jihozápadní vítr 2 až 6 m/s, místy v Čechách a na severu Moravy a ve Slezsku čerstvý 5 až 9 m/s s nárazy kolem 15 m/s, na horách kolem 20 m/s (70 km/h) se bude měnit na západní až severozápadní.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Od vyšších poloh se budou místy tvořit sněhové jazyky. Večer se v Čechách začne místy tvořit náledí.

Tlaková tendence: mírný pokles, později odpoledne a večer od severozápadu mírný vzestup

Rozptylové podmínky: převážně dobré

Témata: počasí | sníh | MoneyMAG.cz

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky