Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Prudce se ochladí, meteorologové varují před sněhem. Předpověď počasí na 12. května

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Za studenou frontou, která během noci na úterý postoupí z našeho území k jihovýchodu, k nám pronikne arktický vzduch od severu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07): Zataženo, déšť, místy vydatnější, nad 500 m, na Moravě a ve Slezsku zpočátku nad 1200 m déšť se sněhem nebo sněžení. Zpočátku ojediněle bouřky. Během noci v Čechách od severozápadu ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší teploty 5 až 1 °C, na západě Čech až -2 °C. Čerstvý severozápadní vítr 4 až 8 m/s, zpočátku místy nárazy 15 až 20 m/s (70 km/h), bude během noci slábnout. Na západě Čech vítr slabý 1 až 4 m/s. KOMENTÁŘ METEOROLOGA: V polohách nad 600 m napadne během noci až 5 cm, na horách až 15 cm nového sněhu. Tlaková tendence: silný vzestup Počasí přes den (07-24): Skoro jasno až polojasno, přechodně až oblačno, ojediněle přeháňky, nad 400 m, během dne nad 700 m sněhové. Nejvyšší teploty 8 až 12 °C, v 1000 m na horách kolem 4 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s, na Moravě a ve Slezsku zpočátku mírný severozápadní až severní 2 až 6 m/s. Tlaková tendence: slabý až mírný vzestup, během dne od západu slabý až mírný pokles

Témata:  počasí sníh jaro

Související

Aktuálně se děje

24. června 2026 12:15

12. června 2026 21:03

23 bilionů korun: Tak velký může být majetek Elona Muska po ocenění SpaceX

Svět má prvního dolarového bilionáře. Pokud dnešní vstup na burz ocení společnost SpaceX na 1,8 bilionu dolarů, jak se předpokládá, podíl jejího zakladatele Elona Muska získá hodnotu 866 miliard dolarů. Když se připočte jeho majetek v Tesle, jde o 1,1 bilionu dolarů, tedy zhruba 23 bilionů korun (roční HDP ČR je zhruba 9 bilionu). 23 bilionů, to je více, než kolik mají dohromady Larry Page, Sergey Brin, Jeff Bezos a Larry Ellison, kteří spolu s Muskem tvoří pětici světově těch úplně nejbohatších. Pokud by se Musk rozhodl svého zmíněného bohatství postupně zbavit tak, že by utrácel milion dolarů (takřka 21 milionů korun) den co den, zabralo by mu to přes 3000 let.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy