Předpověď počasí na noc a středu 25. listopadu

Po zadní straně tlakové výše nad jihovýchodní Evropou k nám bude nadále proudit teplejší vzduch od jihozápadu, zejména ve vyšších vrstvách atmosféry.

Ilustrační fotografie

Počasí v noci (22-07):
Na většině území zataženo nízkou oblačností nebo mlhy, i mrznoucí. Zejména na Českomoravské vrchovině ojediněle mrholení, i mrznoucí. Na horách místy, v nižších polohách ojediněle polojasno až jasno. Nejnižší teploty +2 až -2 °C, při zmenšené oblačnosti a slabém větru až -5 °C. Slabý jihovýchodní vítr 1 až 4 m/s. Na severovýchodě území mírný jihozápadní vítr 3 až 7 m/s.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Ojediněle se bude tvořit námraza, při mrznoucím mrholení i slabá ledovka.

Tlaková tendence: slabý pokles

Rozptylové podmínky: mírně nepříznivé až nepříznivé, ve východní polovině území až dobré

Počasí přes den (07-24):
Na většině území, během dne jen místy zataženo nízkou oblačností nebo mlhy, i mrznoucí. Ojediněle mrholení, i mrznoucí, nebo slabé sněžení, zejména na Českomoravské vrchovině. Na horách a přechodně i jinde místy polojasno až jasno. Nejvyšší teploty 0 až 4 °C, při déletrvajícím slunečním svitu až 7 °C, v 1000 m na horách kolem 3 °C, v Jeseníkách kolem 0 °C a na Šumavě kolem 8 °C. Slabý jižní až jihovýchodní vítr 1 až 4 m/s. Na severovýchodě území mírný jihozápadní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Ráno a dopoledne se bude ojediněle tvořit námraza, při mrznoucím mrholení i slabá ledovka.

Tlaková tendence: slabý pokles, večer setrvalý stav

Rozptylové podmínky: mírně nepříznivé až nepříznivé, ve východní polovině území až dobré

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky