Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a středu 17. května. Meteorologové opět varují před vydatným deštěm

déšť
déšť
Foto: Pixabay

Počasí u nás bude ovlivňovat frontální rozhraní východně od našeho území a současně se začne do střední Evropy rozšiřovat výběžek vyššího tlaku vzduchu od západu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07):Zataženo, s výjimkou severozápadní poloviny Čech s deštěm, místy vydatným, v Krkonoších a na Šumavě nad 1100 m i sněžení. Nejnižší teploty 8 až 4 °C, na východě 11 až 7 °C. Mírný severozápadní až severní vítr 3 až 7 m/s, na Moravě a ve Slezsku většinou čerstvý 5 až 9 m/s s nárazy kolem 15 m/s.KOMENTÁŘ METEOROLOGA:

Ve východní polovině území místy vydatnější déšť s úhrnem kolem 30 mm/ 6h nebo kolem 40 mm/ 12h.

Tlaková tendence: mírný vzestup

Počasí přes den (07-24):Zataženo, zejména v jihovýchodní polovině území s deštěm, zpočátku i vydatným. Od západu postupně ubývání srážek a v Čechách částečně i oblačnosti. Nejvyšší teploty 8 až 12 °C, v severozápadní polovině Čech 11 až 15 °C, v 1000 m na horách kolem 4 °C. Mírný severozápadní až severní vítr 2 až 6 m/s, na Moravě a ve Slezsku místy čerstvý 5 až 9 m/s s nárazy kolem 15 m/s. Vítr bude večer slábnout.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA:Ve východní polovině území zpočátku místy vydatnější déšť s celkovým úhrnem od úterního večera i kolem 50 mm.

Tlaková tendence: mírný vzestup

Témata:  počasí déšť

Související

Aktuálně se děje

18. července 2024 17:36

Vláda schválila novou výši započitatelných nákladů na bydlení. Dojde také ke sjednocení částek pro byty v evidenci i mimo ni

Česká republika dlouhodobě podporuje ukrajinské občany, kteří hledají útočiště před ruskou agresí na Ukrajině. Zároveň usiluje o to, aby byla posílena jejich samostatná participace na úhradě základních životních potřeb včetně bydlení. Nyní mají někteří uprchlíci možnost bezplatně bydlet v nouzovém ubytování, od 1. září 2024 ale budou související podmínky upraveny. MPSV proto ve spolupráci s dalšími odborníky připravilo návrh, kterým podpoří tyto cizince i po skončení bezplatného nouzového ubytování. Pro zranitelné osoby bude nová částka činit 6 000 Kč měsíčně a pro ostatní osoby s dočasnou ochranou 4 000 Kč měsíčně.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy