Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a středu 1. září

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Tlaková níže nad východní Evropou se bude vyplňovat. Od severozápadu se k nám začne rozšiřovat výběžek tlakové výše nad Britskými ostrovy, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07): Oblačno až polojasno, na horách zpočátku ojediněle přeháňky, od západu postupně až skoro jasno a k ránu ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Na východě zataženo, občas déšť, v Beskydech trvalejší. Nejnižší teploty 13 až 9 °C, na západě až 7 °C. Mírný severozápadní vítr 3 až 7 m/s, v západní polovině Čech postupně slabý 1 až 4 m/s. KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Na severním návětří Beskyd během noci naprší až 40 mm. Tlaková tendence: slabý až mírný vzestup Počasí přes den (07-24): Polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Ráno místy i skoro jasno a ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Na východě zpočátku až zataženo s doznívajícím deštěm. Nejvyšší teploty 17 až 21 °C, v 1000 m na horách kolem 12 C, v Beskydech kolem 9 °C. Čerstvý severozápadní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na západě mírný do 5 m/s. Odpoledne bude vítr slábnout. Tlaková tendence: slabý vzestup

Témata:  počasí podzim školství

Aktuálně se děje

28. května 2024 12:00

28. května 2024 11:21

Inflace ve střední Evropě opět ožívá. Do konce roku vzroste nad cílové hodnoty centrálních bank

Poslední údaje dokazují, že ve střední Evropě opět dochází k růstu inflace. Po zveřejnění posledních údajů za duben, kdy inflace rostla v Česku, Polsku i Maďarsku, analytici z Allianz Trade očekávají, že inflace poroste po zbytek letošního roku a zvýší se nad cílové hodnoty centrálních bank. Dle prognózy by celková hodnota inflace za rok 2024 měla dosáhnout 3,7 % v Česku, 4,6 % v Polsku a 4,8 % v Maďarsku.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy